Firanki na przelotkach – piękna i praktyczna ozdoba okna

0
1719
Firanki na przelotkach

W sklepach można znaleźć wiele stylowych firanek. Wśród nich coraz większym zainteresowaniem cieszą się firany na przelotkach, czyli kółkach. To idealne połączenie estetyki oraz funkcjonalności!

Przy doborze firanek najczęściej kierujemy się ich wyglądem. Najlepiej, aby dopełniały one aranżację wnętrza. Nie można jednak zapominać także o kwestiach praktycznych, a w tym przypadku o sposobie powieszenia takiej osłony okiennej.

Kiedyś w sprzedaży można było znaleźć tylko zwykłe, obszywane firanki. Wymagały one powieszenia na karniszu wyposażonym w żabki. Ich rozwieszenie było przy tym bardzo pracochłonne, aby uzyskać optymalny efekt. Zdarzało się też, że niskiej jakości żabki puszczały i psuły efekt przy najlżejszym pociągnięciu za materiał.

Teraz na szczęście w sprzedaży można znaleźć bardziej praktyczne firanki na przelotkach. Przelotki to kółka wykonane najczęściej z metalu, które umieszczane są w materiale. Takie firany nie tylko świetnie wyglądają, ale są także bardzo proste w rozwieszaniu oraz użytkowaniu!

Do powieszenia firanki z kółkami potrzebny jest karnisz o okrągłym przekroju, na przykład wykonany z metalu albo z drewna. Nie trzeba już stosować żabek – przelotki umieszcza się bezpośrednio na karniszu po jego zdjęciu albo rozkręceniu. W związku z tym zawieszenie firanki jest naprawdę bardzo łatwe i zajmuje niewiele czasu.

Dodatkowo, firanka na przelotkach gładko się przesuwa. Nie spada także z karnisza, dlatego będzie cały czas dobrze się prezentować przy oknie.

W sklepie https://alena-firany.pl/gotowe-firany-na-przelotkach.html można znaleźć różnego rodzaju gotowe firanki wyposażone w przelotki. To zarówno delikatne firanki woalowe, które dobrze przepuszczają światło, jak również bardziej efektowne firanki ażurowe lub zdobione różnymi detalami, na przykład cekinami, żakardowymi haftami, falbankami, srebrnymi czy złotymi nitkami. Możemy także wybrać firankę z przelotami w różnych kolorach, na przykład srebrnym, złotym.

Pod względem wymiarów do wyboru mamy zarówno firanki krótkie o długości około 150 cm, jak również te dłuższe, które mogą mieć wysokość 250 cm czy 300 cm. Warto też zaznaczyć, że firanka z kółkami może być wykonana na wymiar.

Gdy chodzi o koszty, za gotową firankę z przelotkami trzeba zapłacić od około 30 do 100 złotych w zależności od materiału, z którego jest ona wykonana, a także jej rozmiaru.

Wobec tego firanki wyposażone w przelotki – kółka to bardzo ciekawa alternatywa dla zwykłych firanek na żabki. Nie tylko wyglądają pięknie w oknie w każdym pokoju, ale również są bardzo praktyczne!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here