Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza do basenu?

0
1012
basen

Upalne lato to idealny czas na kąpiele w ogrodowym basenie. Jest to znakomita forma relaksu i odprężenia po ciężkim dniu, a także świetny pomysł na przyjemne spędzenie wolnego weekendu z rodziną czy przyjaciółmi. Warto jednak pamiętać o tym, że ogrodowy akwen wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do utrzymania niecki basenowej w idealnej czystości niezbędny jest specjalny odkurzacz. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu?

Dlaczego warto kupić odkurzacz do basenu?

Kiedy woda w ogrodowym basenie jest czysta i przejrzysta, kąpiel jest przyjemna, a całość prezentuje się bardzo estetycznie. Kąpiel w brudnej wodzie nie tylko jest niekomfortowa, ale również bardzo niehigieniczna. Zabrudzenia stwarzają idealne warunki do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Aby utrzymać doskonałą czystość wody, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt do odkurzania niecki. Odkurzacz pozwala usunąć wszystkie zabrudzenia z dna basenu w krótkim czasie bez większego wysiłku. Za jego pomocą można pozbyć się brudu, wszelkich osadów, piasku lub innych zalegających elementów. Dzięki niemu woda jest idealnie przejrzysta i czysta. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze takiego sprzętu?

Producenci oferują nam dwa rodzaje odkurzaczy do basenów:

  • ręczne,
  • automatyczne.

Pierwsze z nich steruje się ręcznie – jak wskazuje nazwa. Doskonale sprawdzają się do czyszczenia basenów o niewielkich powierzchniach. Są lekkie i proste w użyciu. Niestety odkurzanie większych akwenów ogrodowych takim urządzeniem może być czasochłonne.

Odkurzacz automatyczny wymaga odpowiedniego zaprogramowania. Następnie wkłada się go do niecki, gdzie wykonuje pracę samodzielnie – warto zaznaczyć, że robi to bardzo dokładnie. Jest to znaczne ułatwienie i niesamowita oszczędność czasu. Sprzęt doskonale sprawdza się do czyszczenia basenów o dużych powierzchniach. Odkurzacz automatyczny będzie nieco droższy niż model ręczny, jednak bez wątpienia warto w niego zainwestować.

Odkurzacze do basenu wyposażone są w różne systemy zasilania. Pierwszą grupą są modele na baterie, które są lekkie, poręczne i dość tanie. Sprawdzają się do czyszczenia małych basenów. Odkurzacz na akumulator ma większą moc niż sprzęt na baterie. Ponadto jest wydajniejszy, dlatego też nadaje się do sprzątania większych akwenów. Urządzenia zasilane sieciowo także wyróżniają się wysoką mocą. Dokładnie wyczyszczą całą powierzchnię dna. Przeznaczone są również do czyszczenia punktowego. 

Wybierając odkurzacz, warto zwrócić uwagę na to, czy jest wyposażony w specjalny filtr. Urządzenia z filtrem są łatwe w użyciu. Nie trzeba podłączać ich do instalacji filtrującej w basenie. 

Firma ZODIAC oferuje wydajny, automatyczny odkurzacz basenowy wykonany z najwyższą dbałością o detale. Sprzęt perfekcyjnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia z basenu, pozostawiając go idealnie czystym. Pozwala pozbyć się piasku, osadów na dnie czy owadów pływających w wodzie. Ponadto redukuje namnażanie glonów, zwiększając higieniczność i komfort kąpieli w basenie. 

Czy warto kupić odkurzacz do basenu? Bez wątpienia! Jest to bardzo funkcjonalny gadżet, który pozwala utrzymać wodę w idealnej czystości. Dzięki niemu domownicy mogą czerpać maksimum przyjemności z kąpieli w ogrodowym akwenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here