Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

0
1029
drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to wizytówka każdego domu bądź lokalu, dlatego powinny być odpowiednio dobrane, spełniać swoje funkcje, być trwałe i cieszyć wyglądem. Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, a oferta jest dosyć duża i różnorodna, więc przy wyborze drzwi zewnętrznych powinno się kierować tym, by pasowały do budynku i jego otoczenia. Ważne jest też, by komponowały się ze stolarką okienną, schodami, podjazdem, furtką czy ogrodzeniem.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Istnieje kilka rodzajów materiałów, z których drzwi zewnętrzne są wykonane i to jest jedno z podstawowych kryteriów przy ich zakupie. Wyróżnić można modele:

  • drzwi zewnętrznych wykonanych ze stali: są to drzwi, których rama wykonana jest ze stali bądź drewna, ale pokryta blachą;
  • drzwi zewnętrznych z PCV: dość popularne i najtańsze na rynku;
  • drzwi zewnętrzne drewniane: stosunkowo drogie, ale w całości wykonane z drewna (klejonki);
  • drzwi zewnętrzne aluminiowe: wykonane z profili aluminiowych i najdroższe na rynku.

Jak dobrać drzwi zewnętrzne?

Dobre drzwi zewnętrzne są solidne i mają niski współczynnik przenikania ciepła, wygłuszają – poprzez dobrą izolację akustyczną – i są dosyć masywne. Powinny być zbudowane wielowarstwowo poprzez wypełnienie ich wewnątrz materiałem termoizolacyjnym. Ważne jest też, aby miały wysoką klasę trwałości mechanicznej, dzięki której będą służyć wiele lat. Wybierając drzwi zewnętrzne trzeba wziąć pod uwagę czynniki atmosferyczne, które wpływają na ich użytkowanie oraz możliwe nastawienie na promieniowanie UV.

Montaż drzwi zewnętrznych

Przed planowanym montażem drzwi zewnętrznych koniecznie należy dobrać odpowiedni rozmiar poprzez dokonanie wymiarów. Minimalnie to 200 cm wysokości i 90 cm szerokości w świetle ościeżnicy. Ważny jest też kierunek otwierania skrzydła drzwi, czyli albo do środka albo na zewnątrz. Ten drugi sposób jest lepszy, dlatego, że trudniej te drzwi wyważyć i są one szczelniejsze.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Czy drzwi zewnętrzne są zawsze antywłamaniowe?

To od gustu i możliwości zależy czy wybrane drzwi zewnętrzne będą antywłamaniowe czy nie. Powinno się na to zwrócić uwagę przy ich zakupie. Na pewno drzwi w wersji antywłamaniowej dają nam dodatkowy atut podczas zawierania umowy ubezpieczeniowej domu, ponieważ wtedy przysługuje zniżka. Warto więc wybrać takie drzwi zewnętrzne, które będą dawały bezpieczeństwo. Producenci stosują różne nowoczesne technologie i materiały do budowy drzwi, aby dobrze chroniły przed włamaniem.

Ile kosztują dobre drzwi zewnętrzne?

Cena to główne kryterium przy zakupie dobrych drzwi zewnętrznych. Na rynku polskim różni się ona w zależności od: renomy producenta, materiału, z którego są wykonane, zastosowanych technologii w produkcji, rodzajów użytych zamków listwowych, współczynnika termoizolacji oraz certyfikatu antywłamaniowego odpowiedniej klasy.

Zatem, aby wybrać dobre drzwi zewnętrzne należy wziąć pod uwagę wiele czynników, zapoznać się z szeroką ofertą dostępną na rynku i porównać ceny. Jest to konieczne, aby takie drzwi służyły przez długie lata i dobrze sprawowały swoją reprezentatywną funkcję.

Szeroki wybór zarówno drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych dostępny jest na https://www.okna-bramy.com/. Znajdziesz tu także okna, bramy i ogrodzenia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here