Dobra stolarka okienna, czyli jaka?

0
972
stolarka okienna

Dobrej jakości stolarka okienna stanowi niemały wydatek, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż użycie najwyższej jakości materiałów pozwoli nam cieszyć się sprawnymi oknami przez lata, zdecydowanie warto w nią zainwestować. Skąd jednak mamy wiedzieć, jakiej klasy jest stolarka okienna, która nam się podoba? Sprawdź, od czego zależy jakość okien PCV i w jaki sposób wybrać dobrą stolarkę okienną, która posłuży nam przez bardzo długi czas.

Od czego zależy jakość okien z tworzywa?

To, czy okno jest dobrej jakości, zależy przede wszystkim od rodzaju materiałów i komponentów użytych do jego produkcji. W następnej kolejności, duże znaczenie ma również umiejętne połączenie poszczególnych elementów w kompletny produkt. Na finalną jakość stolarki okiennej wpływa także to, jak okno zostało wykończone przed oddaniem do dystrybucji.

Warto również wiedzieć, że z tych samych materiałów mogą powstać okna o bardzo różnej jakości przeszklenia. Dzieje się tak, ponieważ przy produkcji stolarki okiennej bardzo wiele zależy od używanej technologii wytwarzania oraz standardów obecnych w fabrykach danej firmy. Parametry gotowych produktów są określane przez różnego rodzaju badania, toteż przed zakupem warto się z nimi zapoznać.

Dobra stolarka okienna – na jakie parametry trzeba zwracać uwagę?

Szukając wysokiej jakości okien, które mają nam starczyć na lata, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • współczynnik przenikania ciepła – powinien być jak najniższy,
  • wskaźnik infiltracji (określający szczelność okna) – jak najniższy,
  • wartość wskaźnika izolacyjności akustycznej – jak najwyższa,
  • klasa szczelności – jak najwyższa (A7, A8 lub A9),
  • klasa odporności na włamanie – jak najwyższa (RC4, RC5 lub RC6).

Jak wybrać odpowiednią stolarkę okienną?

Wiemy już na jakie parametry zwracać uwagę i od czego zależy ostateczna jakość stolarki okiennej. Dlaczego jednak okna z tej samej klasy jakościowej potrafią mieć zupełnie różną cenę? Powodów jest równie wiele, jak poszczególnych elementów, z których składa się stolarka okienna. Na cenę zazwyczaj wpływa renoma danej marki i jej popularność, wynikająca z wieloletniego zaufania klientów. Z tego względu, przed zakupem konkretnego produktu, warto prześledzić (najlepiej w internecie) wszelkie opinie na jego temat albo znaleźć odpowiednią firmę montażową pod przykładowym hasłem okna Warszawa i poprosić o poradę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here