Strona główna Dom Dobra stolarka okienna, czyli jaka?

Dobra stolarka okienna, czyli jaka?

766
0
PODZIEL SIĘ
stolarka okienna

Dobrej jakości stolarka okienna stanowi niemały wydatek, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż użycie najwyższej jakości materiałów pozwoli nam cieszyć się sprawnymi oknami przez lata, zdecydowanie warto w nią zainwestować. Skąd jednak mamy wiedzieć, jakiej klasy jest stolarka okienna, która nam się podoba? Sprawdź, od czego zależy jakość okien PCV i w jaki sposób wybrać dobrą stolarkę okienną, która posłuży nam przez bardzo długi czas.

Od czego zależy jakość okien z tworzywa?

To, czy okno jest dobrej jakości, zależy przede wszystkim od rodzaju materiałów i komponentów użytych do jego produkcji. W następnej kolejności, duże znaczenie ma również umiejętne połączenie poszczególnych elementów w kompletny produkt. Na finalną jakość stolarki okiennej wpływa także to, jak okno zostało wykończone przed oddaniem do dystrybucji.

Warto również wiedzieć, że z tych samych materiałów mogą powstać okna o bardzo różnej jakości przeszklenia. Dzieje się tak, ponieważ przy produkcji stolarki okiennej bardzo wiele zależy od używanej technologii wytwarzania oraz standardów obecnych w fabrykach danej firmy. Parametry gotowych produktów są określane przez różnego rodzaju badania, toteż przed zakupem warto się z nimi zapoznać.

Dobra stolarka okienna – na jakie parametry trzeba zwracać uwagę?

Szukając wysokiej jakości okien, które mają nam starczyć na lata, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • współczynnik przenikania ciepła – powinien być jak najniższy,
  • wskaźnik infiltracji (określający szczelność okna) – jak najniższy,
  • wartość wskaźnika izolacyjności akustycznej – jak najwyższa,
  • klasa szczelności – jak najwyższa (A7, A8 lub A9),
  • klasa odporności na włamanie – jak najwyższa (RC4, RC5 lub RC6).

Jak wybrać odpowiednią stolarkę okienną?

Wiemy już na jakie parametry zwracać uwagę i od czego zależy ostateczna jakość stolarki okiennej. Dlaczego jednak okna z tej samej klasy jakościowej potrafią mieć zupełnie różną cenę? Powodów jest równie wiele, jak poszczególnych elementów, z których składa się stolarka okienna. Na cenę zazwyczaj wpływa renoma danej marki i jej popularność, wynikająca z wieloletniego zaufania klientów. Z tego względu, przed zakupem konkretnego produktu, warto prześledzić (najlepiej w internecie) wszelkie opinie na jego temat albo znaleźć odpowiednią firmę montażową pod przykładowym hasłem okna Warszawa i poprosić o poradę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here