Meblujemy przedpokój – o czym należy pamiętać

0
2215

Przedpokój to swego rodzaju wizytówka domu, która w wielu przypadkach daje przedsmak dalszych pomieszczeń. Dlatego też powinno być to pomieszczenie niejako reprezentacyjne – a zatem uporządkowane, czyste i przyjemne dla oka. To oczywiście nie wszystko. Przedpokój pełni w domu ważną funkcję, gdyż jest to przebieralnia, garderoba i schowek w jednym. Dlatego też to szczególne miejsce w domu musi charakteryzować się funkcjonalnością, praktycznością i wygodą. Duży wpływ na pełnienie tych funkcji ma umeblowanie przedpokoju, które powinno składać się z kilku podstawowych elementów. Ilość i charakter mebli do przedpokoju jest uzależniony od wielkości i rozkładu pomieszczenia. Jednak wśród podstawowego umeblowania nie może zabraknąć kilku elementów.

Szafa

Jednym z podstawowych mebli przedpokoju powinna być szafa, bez której trudno sobie wyobrazić jakikolwiek korytarz. Szafa umieszczona w przedpokoju to niezwykle praktyczny mebel, w którym można umieścić nie tylko kurtki, płaszcze czy sezonową odzież, ale także domowe sprzęty (na przykład odkurzacz) czy wszelkiego rodzaju przybory (takie jak mop czy deska do prasowania). Najlepszym rozwiązaniem jest wybór szafy wnękowej, gdyż charakteryzuje się ona tym, iż jest bardziej pojemna, a jednocześnie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Praktycznym i funkcjonalnym pomysłem jest zakup szafy z lustrem.

Szafka na buty

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia każdego przedpokoju jest szafka na buty, która umożliwi pochowanie obuwia i utrzymanie niezbędnego porządku. Ilość dostępnych na rynku szafek na buty jest tak duża, iż każdy znajdzie coś na miarę własnych oczekiwań. W przypadku małych pomieszczeń warto zdecydować się na szafkę płytką i charakteryzującą się uchylnymi drzewami. W sytuacji dysponowania większym pomieszczeniem dobrym rozwiązaniem jest szafka na buty z siedziskiem, która łączy w sobie praktyczność i wygodę. Szafka na buty może być przykręcana do ściany lub wolnostojąca.

Wieszak

Obowiązkowym wyposażeniem każdego przedpokoju powinien być wieszak, który może pełnić różnorodne funkcje. Na wieszaku można powiesić nie tylko kurtki, bluzy czy płaszcze, ale także torebki bądź parasole. Wybierając wieszak do przedpokoju należy zwrócić uwagę na jego wysokość i rozmiar. Dodatkowo warto pamiętać o tym, iż dobrze dobrany wieszak może także pełnić funkcje dekoracyjne.

Trzy wymienione wyżej meble to niezbędne wyposażenie każdego przedpokoju. Oczywiście wybór umeblowania jest znacznie większy, a jego konkretny dobór zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia. W przypadku dysponowania większym metrażem warto dodatkowo zakupić stolik (na którym można postawić torebkę i położyć podręczne drobiazgi) i ławeczkę (która może posłużyć do zakładania i zdejmowania obuwia). Praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie w przedpokoju kilku szafek i schowków, które ułatwią pochowanie wielu przedmiotów, a tym samym utrzymanie porządku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDom pod klucz- Cena
Następny artykułRęcznie robione uchwyty do mebli kuchennych
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here