Koszt fundamentów

0
3736
Koszt fundamentów

Koszty fundamentów mogą być oczywiście odrobinę wyższe w przypadku fundamentów wylewanych tradycyjną metodą. Są one bowiem trwałe. Dlatego też wykorzystanie tego typu metody może więcej kosztować. Po pierwsze jeśli nie mamy wydanego pozwolenia na budowę, to musimy się liczyć z tym, że nikt nie zechce nam stworzyć planu budowy, czyli projektu domu. Otóż, oczywiście to nie jest zadanie architekta, aby sprawdzać czy dana osoba posiada pozwolenie na budowę czy też nie. Jego zadaniem jest tylko stworzenie projektu, ale jeśli on dowie się, że nie mamy potrzebnych dokumentów, może przecież komuś niepowołanemu o tym szepnąć słówko.

Koszt fundamentów

Firmy

Na rynku istnieje naprawdę duża ilość firm budowlanych. Jest w czym wybierać. Oczywiście czasami zdarza się tak, że dana firma nam nie odpowiada z różnych względów. Jednakże zazwyczaj powinniśmy znaleźć coś dla siebie. Wielu pracowników budowlanych wyjechało za granicę, w poszukiwaniu lepszego życia. Jest to zrozumiałe ze względu na fakt wyższych płac i dodatków socjalnych. Nie ma się czemu dziwić, że wiele osób decyduje się na wyjazd. Jeśli więc mamy zamiar zatrudnić jakąś firmę budowlaną to musimy to zrobić po sprawdzeniu opinii na jej temat na przykład w internecie.

Firmy budowlane

Sprawdzenie firmy powinniśmy zacząć od  sprawdzenia wpisu w CEIDG. Gdy klient chce mieć pewność, że każda kolejna transakcja będzie dla niego bezpieczna. Najbezpieczniej jest przecież współpracować tylko ze znanymi i sprawdzonymi firmami, jednak nie zawsze jest to przecież możliwe.

Często słyszymy więc niestety pytanie, czy w mojej ocenie potencjalny kontrahent jest wiarygodny. Jest na to bardzo łatwy sposób.

Zauważ, że przedsiębiorca, który przecież prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, jest wpisany (a przynajmniej  być powinien) do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG). Dzięki takiemu wpisowi możemy mieć świadomość, że dana firma funkcjonuje zgodnie z obowiązującym prawem. Jest on więc istotnym elementem sprawdzenia jej wiarygodności.

 

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here