Koszt budowy małego domu

0
2062
Koszt budowy małego domu

Cena budowy małego domu może być oczywiście niższa niż w przypadku dużego domu. Otóż, ceny domów pod klucz mogą być oczywiście bardzo różne. Otóż okazuje się, że wiele zależy od firmy proponującej tego typu rozwiązania. Jeśli dana firma chce ciąć koszty to niestety zapewne musi się to delikatnie odbić na jakości. Oczywiście nie musi tak być. Niektóre firmy mogą proponować tańsze rozwiązania, a mimo wszystko są solidne. Jednak zawsze warto uważać i zapoznać się opiniami dotyczącymi danej firmy w internecie lub podpytać znajomych. Jeśli bowiem tego nie zrobimy, to może nagle okazać się, że straciliśmy duże pieniądze. A nikt przecież nie chce się w takiej sytuacji znaleźć.

Koszt budowy małego domu

Małe domy

Małe domy mogą być wykonywane z keramzytu. Keramzyt to kruszywo budowlane, które jest bardzo lekkie w porównaniu z innymi materiałami. Jest on wypalany z gliny w specjalnie do tego celu przeznaczonych piecach. Dzięki procesowi wypalania kulki keramzytu od zewnątrz posiadają cienką warstwę ceramiczną, która chroni ścianę przed działaniem czynników zewnętrznych. To właśnie sprawia, że to kruszywo cieszy się popularnością w budownictwie. Keramzyt posiada także właściwości izolacyjne, dlatego znajduje szerokie zastosowanie jako izolator w różnego rodzaju stropach, posadzkach czy ścianach właśnie.

Koszty

Koszt budowy małego domu na pewno będzie mniejszy niż w przypadku domu większego. Trzeba mieć jednak na uwadze, że czasami możemy nabrać się na to, że metraż jest niewielki a cena dość wysoka, jak na taki metraż oczywiście. Nie jest to przecież zbyt duży metraż. Tak więc, mamy do czynienia z budową konkretnego domu, więc tak zwana budowa pod klucz będzi oznaczała, że dom jest praktycznie gotowy do zamieszkania. Dlatego jego cena też oczywiście może się delikatnie różnić od ceny domu w stanie surowym. Jeśli więc chcemy zbudować niewielki dom, to musimy pamietać o tym, że jego cena powinna być niższa niż w przypadku domu dużego. I to dużo niższa. Jeśli bowiem będzie zbyt wysoka może się okazać, że dużo przepłaciliśmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here