Jak wybrać odpowiedni materac?

0
2479
Jak wybrać odpowiedni materac?

To jak śpimy, w dużym stopniu wpływa na nasz odpoczynek oraz zdrowie. Osoby, które mało i niewygodnie śpią, są o wiele mniej wypoczęte, nie mają ochoty do pracy oraz są mniej wydajne. Z tego powodu bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materaca do spania.

Przy wyborze materaca powinniśmy kierować się nie tylko jego twardością oraz ceną, ale także jego rodzajem. Wyróżnia się kilka ich rodzajów. Pierwszym z nich są materace sprężynowe, które są dosyć twarde i doskonale nadają się dla osób powyżej 60 kg wagi. Dzięki wytrzymałym sprężynom materace te są bardzo żywotne i mogą nam służyć przez wiele długich lat.

zdjecie-6

Innym rodzajem materacy są materace kieszeniowe dostępne w sklepie MateraceM http://materacem.pl/materace-kieszeniowe . Ich działanie jest bardzo zbliżone do materacy sprężynowych, jednak każda sprężyna umieszczona jest w pewnego rodzaju kieszeni materiałowej, a każda sprężyna pracuje niezależnie od innych wbudowanych w materacu sprężyn. Materac kieszeniowy nie faluje tak jak sprężynowy i doskonale nadaje się do dużych łóżek np. małżeńskich. Warto zaznaczyć, że ten typ materacy bardzo trudno się czyści.

Kolejnym rodzajem materacy są materace lateksowe, które doskonale dopasowują się do krzywizn pleców. Materace lateksowe produkowane są w różnych stopniach twardości, więc świetnie nadają się do różnych schorzeń kręgosłupa oraz łatwo dopasować taki materac do indywidualnych upodobań klienta.

Bardzo interesującym rodzajem materacy są materace żelowe, które w nocy utrzymują odpowiednią temperaturę ciała. Materace żelowe doskonale dopasowują się do krzywizny ciała, przez co polecane są osobom, które z powodu problemów z kręgosłupem mają kłopoty ze snem. Twardość materaca żelowego bardzo łatwo można dostosować do indywidualnych upodobań użytkownika.

zdjecie7

Ostatnim rodzajem materacy, o których warto wspomnieć, są materace termo elastyczne dostępne w sklepie MateraceM http://materacem.pl/materace-termoelastyczne . Złożone z pianki termo elastycznej oraz materiału świetnie dopasowują się do ciała. Są polecane dla osób z problemami z krążeniem z powodu braku ucisku na ważne narządy oraz tętnice. Dużym minusem tego rodzaju materacy jest dosyć wysoka cena. Jednak czego się nie robi dla zdrowia?

Dodatkowym wydatkiem, jaki czeka na nas po zakupie materaca, jest zakup pokrowca. Warto zadbać, aby wykonany był z naturalnej tkaniny np. bawełny. Żaden materac nie nadaje się do prania, więc wybór dobrej jakości grubego pokrowca jest bardzo ważny ze względów higienicznych. Taki zestaw materac i pokrowiec jest świetną inwestycją, gdyż już po kilku nocach odczujemy poprawę nastroju dzięki bardziej wydajnemu snowi. Należy też pamiętać o regularnym praniu naszego pokrowca, w którym zbiera się pot oraz kurz.

zdjecie-8

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here