Jak wybrać komodę do pokoju?

0
1623
Komody

Meble są podstawowymi elementami wyposażenia większości pomieszczeń. W swoim domu na pewno masz ich już wiele, ale jeśli wciąż nie potrafisz pomieścić w nich wszystkich posiadanych rzeczy, to znak, że potrzebujesz czegoś jeszcze – np. komody do salonu, która pozwoli ci na lepszą organizację drobnych przedmiotów. Zwróć uwagę na ten typ mebli. Popatrz, co mogą ci zaproponować zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci wyrobów meblarskich. Określ również własne wymagania, by to właśnie do nich dostosować poszczególne parametry twojej nowej komody.

Komody różnią się od siebie przede wszystkim typem konstrukcji. Pod tym względem można je podzielić na dwie grupy – pierwszą stworzą komody pionowe, a drugą komody poziome. Te pierwsze z założenia mają mniejszy rozmiar. Zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzają się nawet w ciasnych salonach czy wąskich sypialniach. Komody poziome okażą się jednak nieco bardziej funkcjonalne. Z uwagi na swój kształt zawierają zwykle dużo więcej szuflad o różnych wielkościach, pozwalając na skuteczną segregację zróżnicowanych przedmiotów.

Gdy już zadecydujesz, jakim typem budowy powinna charakteryzować się twoja nowa komoda, zwróć uwagę na to, z czego ją wykonano – materiał odpowie w końcu za jej parametry techniczne, a w tym także i żywotność. Popularnym tworzywem wykorzystywanym do produkcji komód jest chociażby płyta MDF. Charakteryzuje ją idealnie gładka powierzchnia, która zapewnia jej wysoką wartość estetyczną, a także pozwala bez trudu ją wyczyścić i utrzymywać w schludnym stanie. Pamiętaj tylko, by sprawdzić, czy płyta MDF została jeszcze dodatkowo zabezpieczona. Specjalna warstwa konserwująca zapewni jej jeszcze lepszą trwałość.

Komody pokojowe można też podzielić na dwie grupy, biorąc pod uwagę to, w jaki sposób zostaną ustawione we wnętrzu. Klasycznym wyborem będą meble stojące, które ustawiasz bezpośrednio na podłodze i dzięki temu możesz potem swobodnie je przesuwać i zmieniać ich położenie. Drugi typ to z kolei komody wiszące. Jako że przystosowano je do zawieszania na ścianie, świetnie sprawdzają się w przedpokojach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here