Domowe innowacje: Kaflowe piece kominkowe

0
1653
piec kaflowy i kominek
fot. pexels.com

Piece kaflowe są nam znane z przeszłości, kojarzą się z dziadkiem i babcią, stanowią pewien stały obraz dzieciństwa wielu z nas. Kuchnia gazowa czy indukcyjna wyeliminowały kuchnie kaflowe, ale jak się okazuje nie na zawsze. W wielu magazynach z wnętrzami można zauważyć, że wracają do łask!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/piece-kaflowe-piecyki-kaflowe/

Powrót do przeszłości

Mogłoby to dziwić, że piece kaflowe wracają do dnia codziennego, gdyby ich kształt i zastosowanie miało charakter 1:1 jak kiedyś. Rozwój technologii idzie do przodu, wszystko się rozwija, mamy przecież kominki, płyty solarne, a tu nagle powrót do pieców kaflowych. Tymczasem jest nieco inaczej. Otóż rzeczywiście piece kaflowe coraz częściej znajdują się w domach o nowym budownictwie, natomiast nie są to piece traktowane 1:1, ale można powiedzieć, że zainspirowane dawnym wystrojem.

Jakie zatem zastosowanie ma ten piec kaflowy? Otóż bardzo często jest to raczej piecyk, aniżeli piec, który spełnia rolę kominka oraz niewielkiej kuchni. Tego typu rozwiązania sprawdzają się w nowej zabudowie, ponieważ struktura budowlana musi zezwalać na takie elementy wyposażenia. Dodatkowo, takie innowacyjne rozwiązania stosuje się w domkach wakacyjnych, w których spędzamy raczej weekend czy kilka dni, a nie w domach, gdzie mieszkamy na co dzień, co nie jest aż tak praktycznym rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać.

Oczywiście te piecyki kaflowe nie funkcjonują tak samo jak kiedyś. Dostęp do różnorodnych materiałów budowlanych pozwala na takie zabudowanie piecyka, że nie ogrzewa się tak mocno na zewnątrz.

Dla miłośników architektury

Na piecyki kaflowe zazwyczaj decydują się osoby zamożne, które szukają nowych i niestandardowych rozwiązań. Są to osoby, które najczęściej mają jakiś drugi domek gdzieś z dala od miasta i jeżdżą tam na krótkoterminowe wyjazdy w ciągu roku, zwłaszcza zimą. Wówczas taki piecyk kaflowy będący jednocześnie kominkiem jest ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zaoszczędzenie miejsca i nowoczesny look. Wiele osób, które decyduje się na takie rozwiązanie to też osoby, które być może nie widzą większej pomysłowości w nim, ale sięgają po nie, ponieważ lubi śledzić i podzielać nowoczesne nowinki. Warto wziąć to pod uwagę, a zwłaszcza praktyczność, gdy będziemy się decydować na jakieś rozwiązania.

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/czym-jest-frezarka-do-paznokci-i-kiedy-warto-sie-na-nia-zdecydowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here