Jak dopasować prysznic do łazienki?

0
612

Na szczęście już dawno minęły czasy, w których w każdym mieszkaniu domownicy korzystali z dokładnie tak samo wyposażonej łazienki, która nie zawsze była niestety optymalnie funkcjonalna. Dzisiaj producenci wyposażenia łazienkowego oferują nam tak szeroki wybór konkretnych elementów aranżacji, że nierzadko inwestorzy mają spory problem, aby wybrać te najlepsze. Przykładem mogą być kabiny prysznicowe, których zastosowanie jest zawsze takie samo, natomiast kształt, rozmiar czy design znacznie się od siebie różnią.

Rozmiar kabiny prysznicowej 

Za uniwersalną uznaje się kabinę prysznicową 80×80 cm, natomiast warto podkreślić, że do wyboru są również te mniejsze, jak i znacznie większe kabiny, a nierzadko inwestorzy mogą je nabywać na specjalne zamówienie, wedle indywidualnych potrzeb czy warunków panujących w łazienkowej przestrzeni. 

Rozmiar kabiny ma znaczenie dla całej funkcjonalności łazienki. Chociaż prysznic zajmuje znacznie mniej miejsca, niż wanna, w tych najmniejszych łazienkach warto zastosować kabiny o niewielkich wymiarach. Świetną strategią jest wykorzystanie wnęki albo roku całego wnętrza.

Kształt kabiny prysznicowej 

Chociaż klasyczny prysznic jest w kształcie kwadratu lub prostokąta, to w ofercie, jaką można znaleźć na https://elazienki.pl/k/prysznice/kabiny-prysznicowe/,  zobaczysz również kabiny prysznicowe o wyjątkowej formie. Wśród nich wyróżnia się prysznic półokrągły, najczęściej wykorzystywany w rogu łazienkowej przestrzeni. 

Drzwi do kabiny prysznicowej 

W standardowej wersji w kabinie prysznicowej funkcjonują drzwi otwierane, natomiast producenci oferują swoim najbardziej wymagającym klientom również inne opcje. W zależności od potrzeb, jakie panują w łazience, lepszym rozwiązaniem mogą być drzwi przesuwne, składane albo kabina prysznicowa tylko ze ścianką boczną, ale bez zamknięcia. 

Zwracając uwagę na właściwości drzwi kabiny prysznicowej, należy uwzględniać nie tylko rodzaj ich zamknięcia, ale także jakość wykonania. Najlepiej sprawdzają się szyby prysznicowe ze szkła hartowanego, które posiadają specjalną powłokę. Dzięki niej na szybie nie pozostają smugi kropli wody ani kamień. 

Odpływ liniowy czy kabina z brodzikiem?

Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszył się klasyczny prysznic z brodzikiem. Takie rozwiązanie wciąż zalecane jest w nieruchomościach, w których z kabiny prysznicowej korzystają dzieci. 

Nieco większą inwestycją finansową jest prysznic z odpływem liniowym, czyli bez brodzika, za to z powierzchnią do stania na posadzce. Taka opcja idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy, kabina tego rodzaju jest świetna do łazienek w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy tym loftowym. 

Pamiętaj, aby kabina prysznicowa stanowiła spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz, ale przede wszystkim spełniała Twoje indywidualne wymagania. Można dobierać ją ze względu na aspekty praktyczne, ale także design czy wystrój łazienkowej przestrzeni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here