Dywan dla chłopaka

0
952
Dywan dla chłopaka

Chłopczyk czy dziewczynka? To jest pytanie, które bardzo często zadają sobie przyszli rodzice oraz rodzina.

Urządzając pokój rodzice biorą pod uwagę jakiej płci jest dziecko. Najprawdopodobniej inaczej będzie wyglądać wystrój pokoju dziewczynki a inaczej pokoju chłopczyka. Istnieją pewne stereotypy jeśli chodzi o kolory, które pasują do każdej z płci. Doświadczenie pokazuje również, że chłopak i dziewczynka inaczej lubią spędzać czas, inne lubią zabawy. Dziewczynki chętniej bawią się w księżniczki, urządzają zabawy z lalkami , w sklep, w przyjęcie. Z kolei chłopak często bardziej woli samochodowe wariacje, pościgi lub sport. Z tego względu decydując się na konkretny wystrój, warto wziąć pod uwagę płeć dziecka. Dzieci uwielbiają zabawy na podłodze. Z tego względu często rodzice decydują się na dywan właśnie w tym pokoju. Stanowi on izolację przed zimną podłogą, a jednocześnie jeśli dywan jest zakupiony pod upodobania dziecka, bardzo pobudza jego wyobraźnię w czasie podłogowych zabaw.

Motywy na dywanie dla chłopaka

Większość z nas pamięta dywany w ulice, znaki drogowe. Godzinami można było wymyślać różne pomysły na tym podłogowym placu zabaw. Dzisiaj w ofercie wielu sklepów w dalszym ciągu są dywany z tym motywem, można zdecydować się na wersję czarno białą albo kolorową. Trudno znaleźć chłopaka, który między swoimi zabawkami nie miałby chociaż jednego samochodzika, co tym bardziej potwierdza, że dywan z motywem ulic jest świetnym wyborem. Inni chłopcy wolą sport. Wtedy można dokonać wyboru dywanu z piłką albo innymi sportowymi elementami. Są dzieci, które uwielbiają zwierzęta, bajki albo dinozaury. Dlaczego by więc nie pójść w tym kierunku i zakupić dywan z ulubionym dla dzieciaka motywem?

Trudny wybór rodzica

A co wtedy, kiedy nasze dziecko nie ma sprecyzowanego gustu i nie wiadomo co by mu się spodobało? Tutaj również mamy co najmniej dwie opcje do wyboru. Po pierwsze, możemy zdecydować się na kolorowy dywan, który będzie pasował do aranżacji dziecięcego pokoiku. Po drugie, jeśli uznamy, że jest to dobre rozwiązanie, można pokazać dziecku różne modele i wzory dywanów i pozwolić jemu samemu zdecydować, który by chciał mieć w pokoiku.

Inne czynniki

Istotną sprawą jest także odpowiedni rozmiar wymiaru. Do najpopularniejszych dywanów należą między innymi dywan 160 x 230 oraz dywany 200 x 300. Oprócz motywu i wzoru, który jest w sumie głównym czynnikiem decydującym o wyborze dywanu, konieczne jest przemyślenie rodzaju materiału, z którego jest on wyprodukowany. Coraz częściej okazuje się, że już małe dzieci mają alergie i różnego rodzaju uczulenia. Z tego właśnie względu, nie każdy gatunek będzie odpowiedni. Poza tym trzeba sprawdzić czy dany model jest zgodny z obowiązującymi normami i czy posiada odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu będziemy pewni, że jest bezpieczny dla dzieci oraz nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia. Dobrym rozwiązaniem jest zakup dywanu z antypoślizgową powłoką, dzięki temu będziemy spokojniejsi, że z powodu ślizgającego albo podwijającego się dywanu, nie wydarzy się jakaś kontuzja.

Odpowiednio dobrany dywan przyczyni się do tego, że nasze dziecko chętnie będzie spędzać czas w swoim pokoiku. A ponieważ pokój dziecięcy lub młodzieżowy jest miejscem nauki, zabaw i odpoczynku, to warto dobrze przemyśleć swoją decyzję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here