Firmy budujące domy

0
2438
Firmy budujące domy

Istnieje szereg różnych firm, których usługi są dostępne na naszym rynku. A można je oczywiście wykonywać w różnoraki sposób. Otó firmy te oferują bardzo różne rozwiązania takie jak domy z drewna, z betonu czy z elementów prefabrykowanych. Jeszcze do niedawna przy porównywaniu domów murowanych z domami drewnianymi wykorzystującymi szkielet drewniany (bo zwykle jeśli mowa o domu drewnianym, to został on wykonany właśnie z pomocą szkieletu) większość zarzutów wobec technologii drewnianej wynikała po prostu z polskiej rzeczywistości budowlanej. Jednak aktualnie, gdy dopasowane różne techniki budowlane do europejskich standardów już wszystko się odrobinę zmieniło.

Firmy budujące domy

Jak budować?

Przy wyborze techniki budowlanej na pewno dużą rolę odgrywa materiał budowlany. W sytuacji gdy budujemy dom z gotowego szkieletu to na pewno będzie to trochę inaczej wyglądało niż w przypadku budowy domu zwykłą tradycyjną metodą. Zwykle ściany buduje się stosując technikę dwu- lub trójwarstwowąO co w tym chodzi? Najprościej mówiąc, o liczbę warstw w ścianach. I w ten sposób ściana dwuwarstwowa to nic innego jak ściana nośna z bloczków czy pustaków. Po prostu do jej budowy można spokojnie zastosować praktycznie każdy materiał budowlany (beton komórkowy, cegły keramzyt, sylikaty itp.). Powinna mieć grubość ona ok. 24 cm.Na tego rodzaju ścianę nakładana jest warstwa ocieplenia – styropianu lub wełny mineralnej (druga warstwa). Tutaj zasada jest łatwa i prosta – czym więcej ocieplenia, tym niższe będą rachunki za ogrzewanie. Odpowiednia izolacja powinna więc mieć ok. 12 cm, ale nie zaszkodzi przecież więcej (grubość ocieplenia sugerowaną przez architekta można zobaczyć w projekcie budowlanym).

Ściany

Budowanie ścian trójwarstwowych na pewno przyczynia się w dużej mierze do zmniejszenia hałasu i nośności dźwięku. Tego rodzaju konstrukcja składa się po prostu z trzech części. Pierwsza to ściana nośna zbudowana np. z pustaków ceramicznych czy też betonowych, keramzytowych albo z bloczków betonu komórkowego. Taka warstwa powinna mieć około 20 cm. Na niej znajduje się izolacja , czyli wełna albo styropian – ok. 10 cm. Trzecia cześć to po prostu elewacja – 8-12 cm – z bardzo ładnie wyglądającej cegły klinkierowej albo sylikatowej (nie wymagają one tynkowania). Taka konstrukcja jest na pewno więc bardzo efektowna pod względem wizualnym.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here