Działka z linią brzegową

0
4378
działka z linią brzegową

Jeżeli chcemy dokonać zakupu działki z linią brzegową musimy koniecznie sprawdzić przepisy. Jak to wygląda na przykład z przechodzeniem przy brzegu. Teoretycznie bowiem zgodnie z przepisami linia brzegowa musi być dostępna do przejścia publicznie. Więc przy zakupie koniecznie zwróćmy na to uwagę. Jeśli jednakże ktoś szybko ulegnie urokowi pięknej okolicy, bez dokładnego sprawdzania terenu, może nie tylko nie zarobić na kupnie takiej działki nad wodą, ale nawet stracić duże pieniądze. Tomasz Błeszyński, doradca rynku nieruchomości, podkreśla, że co innego to kupić działkę nad jeziorem dla siebie, aby spokojnie łowić ryby i odpoczywać, a co innego kupić taki grunt pod inwestycję. Jeśli na przykład szukamy pięknego terenu na własne potrzeby, możemy przecież niepotrzebnie dać się ponieść fantazji. Ale już kupując teren inwestycyjnie, przede wszystkim po prostu zapoznajmy się z kompletną i całkowitą dokumentacją. Zobaczmy, czy został wykonany dla tej działki plan miejscowy albo studium i co jest dokładnie w tych dokumentach zapisane. Sprawdźmy, czy istnieje odpowiednia infrastruktura techniczna.

działka z linią brzegową

Piękna działka

Czasami możemy przecież dać się ponieść emocjom i podjąć nie do końca przemyślaną decyzję. A takie różne emocjonalne zakupy zdarzają się niestety często niedoświadczonym inwestorom, np. po powrocie z ekscytującej majówki. Spędzają weekend w ładnym ośrodku na Mazurach i za chwilę kupują ogromne pola po drugiej stronie jeziora. Należy się jednak dobrze nad tym zastanowić, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na tego typu działkę i na dalszą inwestycję w nią. Ponadto, już na pierwszym etapie wyboru terenu trzeba przecież mieć plan, co chcemy tam zrobić, czyli np. czy to ma być pole kempingowe czy może luksusowy pensjonat z mariną dla żaglówek. Ma to przecież ogromne znaczenie.

Jezioro

Jeśli jezioro jest publicznie dostępne to musimy właśnie zaznajomić się z tym czy aby na pewno nikt nie będzie się przedostawał obok jeziora wzdłuż naszej linii brzegowej. Jeśli bowiem ktoś będzie chciał tamtędy przechodzić i co więcej będzie miał do tego pełne prawo, to przecież może nam to nie wyjść na zdrowie. A wręcz przeciwnie nawet nie będziemy mogli się odgrodzić. A na dodatek nie będziemy mieć absolutnie żadnej prywatności. Nikt przecież takiej sytuacji nie chce przeżywać. Jeśli więc chcemy dokonać zakupu działki z linią brzegową musimy dokładnie sprawdzić wszystkie formalności.

 

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here