Działka inwestycyjna

0
2561
Działka inwestycyjna

Działka pod inwestycję charakteryzuje się tym, że musi być ona odpowiednia pod zabudowę. No chyba że chcemy na naszej działce prowadzić działalność rolną lub zbudować pole kempingowe. Wtedy sytuacja już może trochę inaczej wyglądać. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zakup działki budowlanej, to potencjalnie na tej działce możemy oczywiście wybudować jakiś budynek. Jest to zazwyczaj nieruchomość gruntowa lub po prostu działka gruntu, której wielkość, inne cechy geometryczne, a także dostęp do drogi publicznej i wyposażenie w różne urządzenia infrastruktury technicznej, spełniają wszelkie wymogi realizacji obiektów budowlanych, wynikających z osobnych przepisów czy aktów prawa miejscowego. Tego rodzaju działka, w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, jest zwykle wyraźnie wskazana jako działka specjalnie przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową lub inną.

Działka inwestycyjna

Brak planu

Kiedy nie ma takiego planu zagospodarowania przestrzennego, gmina może przecież wydać decyzję o warunkach zabudowy dla konkretnej działki. W takim przypadku każda gmina kieruje się już własnymi przepisami i niestety trzeba wtedy odwiedzić urząd gminy i się po prostu z nimi zapoznać. Często w sytuacji kiedy gmina nie ma MPZP, w zamian może posiadać studium uwarunkowań i różnych kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, co jest zarysem zasad i polityki przestrzennej, jaką kieruje się dana gmina. Dzięki temu możemy poznać taki plan i dowiedzieć się czy warto na tej konkretnej działce coś budować. Bo jeśli miałoby się nagle okazać, że obok nas w bliskim sąsiedztwie ma powstać ogromny hipermarket, a my nie jesteśmy z tego zbytnio zadowoleni, to po prostu możemy z zakupu danej działki zrezygnować. I będzie to chyba dla nas najlepsza opcja.

Działka

Jeśli chcemy więc dokonać zakupu działki typowo pod jakąś inwestycję, to musimy przemyśleć to czy dana działka do tego rodzaju inwestycji pasuje. To znaczy, że jeśli chcemy zbudować basen na działce inwestycyjnej, to przecież podłoże musi być do tego odpowiednie. Tak samo jest w przypadku budowy domu. Jeśli teren jest górzysty, to trzeba go wyrównać, sprawdzić kąty nachylenia itp. Wszystko dokładnie przeanalizować. Przemyśleć cały proces budowlany itp. Aby później się nagle nie okazało, że przez nasze nieprzemyślane decyzje coś poszło nie po naszej myśli. Potem może już nie być odwrotu od niepowołanych konsekwencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here