Domy z keramzytu- Ceny

0
3640

Na rynku można spotkać różne firmy zajmujące się wykonywaniem domów z keramzytu. Jest to tak popularny materiał ze względu na swoje właściwości. Jest on lekki, dlatego można go spokojnie stosować przy budowie stropów, nie obciąży to zbyt mocno konstrukcji. Ponadto, keramzyt jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, nie pleśnieje. Jest on również niepalny, co sprawia, że nie musimy obawiać się o pożar, tak jak na przykład w przypadku domu drewnianego. Aby zupełnie pozbyć się tego typu obaw wiele osób decyduje się na wykonanie domu właśnie z takiego materiału. I nie ma się czemu dziwić. Jest on naprawdę trwały.

Domy z keramzytu Ceny

Jaki cennik?

Ten materiał może być oczywiście odrobinę droższy niż w przypadku domu murowanego. Jednak warto jest w niego zainwestować, ponieważ przynosi to same korzyści. Keramzyt jest wypalany z gliny w specjalnie do tego celu przeznaczonych piecach. Dzięki procesowi wypalania kulki keramzytu od zewnątrz posiadają cienką warstwę ceramiczną, która chroni ścianę przed działaniem czynników zewnętrznych. To właśnie sprawia, że to kruszywo cieszy się tak dużą popularnością w budownictwie. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to naprawdę odpowiednia substancja do budowania domów i nie tylko. Jest to także popularna substancja do wznoszenia innych budynków, ponieważ jest bardzo trwała. Dzięki dużej odporności na działanie czynników zewnętrznych może być ona stosowana w wielu konstrukcjach. Dzięki lekkości keramzyt znajduje duże zastosowanie jako budulec stropów.

Prace budowlane

Prace budowlane przy domach wykonywanych z keramzytu są bardzo podobne do tych przy budowie zwykłego domu. Różnica polega właśnie na materiale, który jest używany do wykonywania konstrukcji. Ceny domów z keramzytu są bardzo różne. Jednak zazwyczaj udaje się znaleźć firmę, która proponuję ich budowę w atrakcyjnej cenie. Żeby uniknąć długiego czasu wykonywania prac budowlanych można zawsze zatrudnić firmę, która odda nam dom w prawie gotowym do użytku stanie. Wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, gdyż chce po prostu szybko się wprowadzić i nie tracić czasu na wybór mebli, przedmiotów wykończeniowych itp. Należy mieć jednak świadomość tego, aby pilnować wszystkiego na każdym kroku i bacznie przyglądać się wszelkim czynnościom ekipy budowlanej. Jeśli bowiem coś przeoczymy może się to dla nas źle skończyć. Nie tylko pod względem finansowym, ale także psychicznym. Gdy nagle okaże się, że coś ważnego poszło nie tak, to z pewnością nie będzie to powód do radości.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here