Budowa domu pod klucz – Cennik

0
3513
cennik domu pod klucz

Czasami zapewne zastanawiamy się nad tym czy zlecić budowę domu w stanie deweloperskim czy może od razu dostać dom do mieszkania, czyli kolokwialnie mówiąc „pod klucz”. Jest to tak zwany dom gotowy do zamieszkania, czyli w zasadzie prawie od razu można się do niego wprowadzić. Należy jednak pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na to, co deweloper rozumie przez pojęcie „pod klucz”, ponieważ to pojęcie nie jest regulowane prawnie. Czasami może się nagle okazać, że oddany przez dewelopera dom niby jest gotowy do użytku, a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Na przykład jest on w stanie surowym. W takiej sytuacji zapewne zwrócimy się do dewelopera, jeśli jednak w umowie jest zapisana fraza „pod klucz”, ale deweloper w swoim statucie ma definicję takiej frazy jako stanu surowego, to niestety nic nie będziemy mogli poradzić.

cennik domu pod klucz

Domy pod klucz

Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na zakup gotowego domu pod klucz. Cennik budowy domu pod klucz może być oczywiście bardzo różny. Miejmy świadomość tego, że cena takiego domu dużo różni się od ceny domu w stanie surowym. Poza tym może się okazać, że nagle taki już gotowy dom wcale nam się nie podoba. Dlatego właśnie warto monitorować wszystkie działania na każdym etapie wykonywania prac. Niestety budowa domu jest bardzo energochłonna i wymaga też poświęcenia uwagi i czasu. Chyba że mamy osobę, która będzie wszystkiego doglądać za nas. Wtedy zadanie jest znacznie ułatwione. Najlepiej gdy taka osoba pochodzi z naszej rodziny. Na pewno darzymy ją bowiem dużym zaufaniem. Jednak zawsze można też wynająć nadzorcę na przykład z polecenia znajomych. Jeśli u nich się sprawdził, to zapewne ponownie wykona porządnie swoją robotę.

cennik domu pod klucz

Budowa domu

Budowanie domu z pewnością nie jest zadaniem prostym. Warto też wynająć ekipę, która świetnie zna się na rzeczy. Najlepiej jakąś sprawdzoną, z polecenia znajomych. Można też oczywiście poczytać opinie, dostępne w internecie. Byli klienci często chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi współpracy z daną firmą budowlaną. Cennik budowy domu pod klucz jest na pewno wyższy niż budowy domu w stanie surowym. Jednak wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, gdyż chce po prostu szybko się wprowadzić i nie tracić czasu na wybór mebli, przedmiotów wykończeniowych itp. Jest to oczywiście w pełni uzasadnione, gdyż z góry możemy przecież znać plan budowy, aranżacji wnętrza itp. Jeśli jednak wszystkiego dokładnie nie przypilnujemy możemy się na koniec niemiło rozczarować.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here