Dekoracje nowoczesnych drzwi zewnętrznych do domu i mieszkania

0
1373

Coraz częściej osoby kupujące mieszkania w nowoczesnych budynkach, starają się dopasować drzwi wejściowe do architektury. Dlatego popularność zyskują oryginalne przeszklenia, elementy metalowe, dekoracyjne panele. Nadają drzwiom indywidualny charakter i elegancki, modernistyczny wygląd. Szyby są przyciemniane lub piaskowane i posiadają wyjątkowe właściwości antywłamaniowe. Metalowe panele mają najczęściej geometryczne kształty, np. modne są trójkąty lub plastry miodu. Zamiast klasycznej klamki pojawia się minimalistyczny, długi uchwyt, który nadaje drzwiom oryginalnego charakteru. Frezowania, czyli delikatne, linearne wzory żłobione na drzwiach pomagają uzyskać indywidualny wygląd drzwi.

Eleganckie szyby w drzwiach zewnętrznych

Jeśli w sąsiednich mieszkaniach znajdują się typowe, jednolite drzwi, warto podkreślić wejście do swojego apartamentu poprzez odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne. Przeszklone panele pięknie podkreślają portal w domu jednorodzinnym. Zaletą dekoracji w formie szyb jest możliwość wyboru szkła:

– szkło piaskowane,

– szkło mleczne,

– szyba lustrzana lub tzw. lustro weneckie,

– szyba lub lustro wypukłe,

– dekoracja w formie witraża.

Elementy szklane prezentują się nienagannie i są doskonałym uzupełnieniem kompozycji skrzydła drzwiowego. Dzięki przeszkleniom proste drzwi zmieniają się w efektowne wrota do domu. Są dopełnieniem stylistyki wnętrza i wizytówką lokatorów.

Elementy dekoracyjne drzwi zewnętrznych i korytarzowych

Szklane detale, jeśli nawet są zaznaczone w symboliczny sposób, zmieniają charakter drzwi na bardziej eleganckie i stylowe. Szklane szyby mogą występować w różnych formach. Pojawiają się jako prostokątny pas pośrodku skrzydła drzwiowego lub panel z kilkoma szybami przy klamce. Przeszklenie w formie pasa może przebiegać przez środek, na całej długości długość drzwi i zapewnia im minimalistyczny, nowoczesny wygląd. Pionowe przeszklenie idealnie komponuje się z nowoczesną formą drzwi. Wśród unikatowych elementów znajdują się trójkątne szyby, przeszklenia w kształcie plastra miodu, łuku arkady, koła. Przykłady ciekawych kompozycji znajdą Państwo tutaj.

Metalowe panele dekoracyjne i niebanalne uchwyty zamiast klamki w drzwiach

Nowoczesne, minimalistyczne drzwi posiadają ciekawe, metalowe dekoracje. Mogą to być podłużne panele w formie pasa biegnącego wzdłuż lub w poprzek skrzydła drzwiowego. Zamiast klamki producenci proponują wygodny uchwyt o wyjątkowej trwałości. Taki uchwyt pełni dodatkowo rolę dekoracyjną. Drążek mocowany jest w pionie, często na długości całych drzwi. Taka praktyczna dekoracja sprawia, że drzwi zewnętrzne zyskują trójwymiarowy, oryginalny charakter.

Dekoracyjne frezowania

Na nowoczesnych drzwiach zewnętrznych znajdują się rozmaite, geometryczne wzory. Są to estetyczne frezowania, czyli wklęsłe żłobienia. Dzięki nim powierzchnia drzwi nie jest płaska i prezentuje się bardzo elegancko. Frezowania mogą towarzyszyć metalowym lub szklanym elementom. Mogą to być minimalistyczne, pojedyncze linie lub ciekawe kompozycje abstrakcyjno-geometryczne, np. plastry miodu, trójkąty, koła, łuki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here