Czym najlepiej czyścić dom?

0
2036
Czym najlepiej czyścić dom

Sprzątanie…to czynność, którą większość pań domu nie cierpi. Aby sprzątanie było przyjemnością warto skorzystać z kilku naszych rad oraz wskazówek.

W przypadku domowego sprzątania ważne są środki czystości oraz inne akcesoria. W przypadku detergentów ważne jest, aby stosować je zgodnie z przeznaczeniem oraz instrukcją obsługi. W zależności od typu pomieszczenia, każde z nich posiada inny rodzaj brudu. Dlatego środki czystości różnią się między sobą składem oraz sposobem nakładania. Podczas stosowania detergentów wymagane jest stosowanie pewnych zasad bezpieczeństwa. Środków czystości nie powinniśmy wdychać, chronić przed dziećmi oraz stosować ręczniki tork i rękawice ochronne.

Gdy instrukcja przeczytana, rękawice ubrane możemy przejść do sprzątania. Swoją wędrówkę zacznijmy od łazienki.

Pomieszczenie to jest pełne wilgoci oraz bakterii, aby się przed nimi chronić niezbędne są detergenty. W zależności, czy w łazience mamy prysznic lub wannę środki czystości będą się od siebie różnić.

Gdy w łazience korzystamy z wanny powierzchnie ceramiczną przecieramy z pomocą gąbki mleczkiem do czyszczenia. Natomiast baterie od wanny przecieramy płynem do metalowych powierzchni. Większość baterii wykonana jest z mosiądzu. Aby uniknąć ich porysowania nie stosujmy ostrych gąbek. Najlepiej do tego celu posłużą ręczniki tork lub sucha szmatka z mikrofibry. Teraz przyszedł czas na zlew. Tu podobnie jak w przypadku wanny stosujemy: mleczko do czyszczenia, gąbkę, płyn do metalowych powierzchni, szmatkę z mikrofibry oraz ręczniki tork do uniwersalnego stosowania.

Teraz przyszła pora na prysznic. Do tego celu będzie nam potrzebne o wiele więcej środków czystości. Brodzik możemy wyszorować gąbką i mleczkiem. Baterie od prysznica warto potraktować płynem do metalowych powierzchni oraz wykorzystać ręczniki tork o uniwersalnym zastosowaniu. Najgorszy problem mogą nam sprawić drzwi od kabiny. Aby pozbyć się kamienia warto wykorzystać płyn do usuwania kamienia. W tym celu spryskujemy powierzchnie i szorujemy ją za pomocą gąbki. Szyny, na których poruszają się drzwi warto wyszorować szczoteczką do zębów. Na zakończenie cały prysznic spłukujemy z nadmiaru detergentów.

W każdej łazience znajduje się lustro. Jest to element niezbędny. Aby nasze lustro było bez zacieków przydadzą się ręczniki tork oraz płyn do mycia szyb i luster. Uniwersalne ręczniki tork stosujemy jak szmatka. Na początek ręczniki tork wchłoną wszelką wodę z lustra. Potem spryskujemy lustro płynem, a ręczniki tork używamy, aż do osiągnięcia suchej powierzchni bez widocznych mazaków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here