Balustrady kute – klasyka i bezpieczeństwo

0
2854
Balustrady kute

Trendy w architekturze zmieniają się wraz z kolejnymi pokoleniami twórców i użytkowników. Jednak wyróżniamy pewne części budowli obecne na przestrzeni wielu epok. Jednym z klasycznych elementów budownictwa są balkony. Są to nadwieszane elementy architektoniczne posiadające formę otwartą. Balkony stosowano już w starożytności gdzie zdobiły kamienice mieszkańców antycznych Pompejów oraz Ostii. W kolejnych epokach takich jak średniowiecze renesans czy barok również zauważamy balkony i tarasy jako charakterystyczny element budownictwa.

Dziś po tysiącu latach balkony nadal są popularne i coraz chętniej budowane w domach i blokach. Po wybudowaniu balkonu, który znajduje się zazwyczaj na dość znacznej wysokości trzeba czymś go zabezpieczyć. Zazwyczaj wokół płyty balkonowej umieszcza się balustradę. Dawniej modne były balustrady drewniane w ostatnich latach wprowadzano również nowatorskie balustrady szklane, bądź plastikowe. Wszystkie te typy balustrad wyróżniają się krótką żywotnością oraz zazwyczaj nie wyglądają zbyt dobrze. Poszukując klasycznego elementu do balkonu, który nie tylko zabezpieczy go, ale wzbogaci formę elewacji i doda mieszkaniu prestiżu, należy wybrać balustrady kute.

Oglądając programy telewizyjne o bogatych rodzinach brytyjskich czy amerykańskich wychwalamy ich przepiękne, ociekające luksusem mieszkania. Jednakże przyglądając się dokładniej tym pałacom zauważamy, że na ich ocenę zewnętrzną i pierwsze wrażenie jakie wywołują wpływają głównie zastosowane drobne detale. Należą do nich zarówno elementy ożywiające elewacje jak pilastry czy bonie jak i przepiękne kute balustrady zdobiące balkony.

kuta balustradaGdzie kupić mocne i trwałe balustrady? Dawniej te elementy architektoniczne zamawiało się u lokalnych kowali, którzy żądali za nie ogromnych sum pieniężnych. Było to zrozumiałe gdyż aby dobrze wykonać balustradę musieli włożyć w nią wiele pracy i kreatywności. Dziś balustradę kutą możemy kupić w firmie: http://www.mb-nylec.com/. Są tam sprzedawane znakomite, poddawane szczegółowym testom bezpieczeństwa elementy architektoniczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here