Czego potrzebujesz do efektownej aranżacji nowoczesnego tarasu?

0
948
taras

Niezależnie od tego, czy taras przynależy do domu czy mieszkania, może stanowić wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu i przyjmowania gości. Dlatego warto poświęcić trochę więcej uwagi tej powierzchni i urządzić ją w taki sposób, aby była jak najbardziej funkcjonalna i wyglądała atrakcyjnie. O czym nie można w takiej sytuacji zapominać? Bardzo ważny jest zarówno wybór płytek tarasowych oraz mebli, jak i innych elementów wyposażenia, takich jak: parasol, donice lub skrzynie tarasowe.

Płytki tarasowe

Aranżację tarasu warto rozpocząć od wyboru płytek tarasowych. Dlaczego akurat od płytek, a nie na przykład od desek tarasowych? Odpowiedź jest prosta. Płytki są nie tylko bardziej efektowne, ale również łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Nie tracą koloru i są odporne na zarysowania. Do tego w sprzedaży znaleźć można znacznie większy wybór deseni takiego materiału, w związku z czym możemy uzyskać nietypowe, ale jednocześnie zjawiskowe efekty.

Decydując się na zakup płytek tarasowych, powinniśmy zwrócić uwagę na ich mrozoodporność. Na stronie internetowej Domus-sklep.pl znajduje się specjalnie wyodrębniony katalog płytek, które nadają się na taras. Do wyboru są różne kształty, wielkości i desenie płytek tarasowych. W opcji są zarówno płytki kwadratowe i prostokątne, jak i płytki na taras w kształcie sześciokąta (płytki heksagonalne). Na uwagę zasługuje także kolorystyka płytek. Na tarasowej podłodze można ułożyć płytki drewnopodobne, stylizowane na kamień lub beton. Obecnie najbardziej popularne są takie kolory, jak różne odcienie szarości, brązu, beżu lub bieli.

Meble tarasowe

Duży wpływ na komfort odpoczynku na tarasie mają meble tarasowe. Ich wielkości i ilość zależy oczywiście od wielkości posiadanej powierzchni. Na dużych tarasach warto stworzyć odrębne strefy do jedzenia, wypoczynku i zabawy. Właściciele mniejszych powierzchni mogą stworzyć tak zwane tarasy uniwersalne.

Sklepy z meblami na taras oferują najrozmaitsze rodzaje mebli o zróżnicowanych gabarytach i materiałach wykonania. Nasz salon pod gołym niebem można wyposażyć w meble wykonane z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Dużą popularnością cieszą się meble technorattanowe. Są dostępne zarówno w wersji wypoczynkowej (np. leżaki, narożniki tarasowe), jak i w zestawach dedykowanych do spożywania posiłków (np. stół z krzesłami). Na tarasie można także postawić huśtawkę albo zawiesić fotel typu bocianie gniazdo.

Osłona przed deszczem, słońcem i wiatrem        

Pogoda w naszym kraju często potrafi spłatać figla. Zaplanowane spotkanie na tarasie może zniweczyć deszcz, wiatr lub chłód. Warto jednak mieć świadomość, że nawet przed takimi negatywnymi czynnikami pogodowymi możemy się zabezpieczyć. Fajnym rozwiązaniem może okazać się namiot tarasowy, który chroni nas zarówno przed opadami, jak i wiatrem lub chłodem. Z kolei na upalne dni pełne słońca przyda się parasol tarasowy.

Dekoracje na taras

Na koniec należy wspomnieć o dekoracjach na taras. Bowiem to one pozwolą na dopełnienie jego atrakcyjnego wyglądu. Trudno wyobrazić sobie miejsce do wypoczynku bez roślin. Warto jednak pamiętać o doborze takich gatunków, które będą się dobrze czuły w takim miejscu (np. pelargonie na mocno nasłonecznionym tarasie). Dodatkiem do roślin są oczywiście donice. Przy ich wyborze dobrze jest się kierować wyglądem płytek tarasowych oraz mebli. Wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here