Budowa domu drewnianego

0
2661
Budowa domu drewnianego

Domy drewniane charakteryzują się tym, że są one głównie wykonywane za pomocą drewnianego szkieletu. Jest to duże ułatwienie i przyspieszanie dla całego procesu budowlanego. Dlatego wiele osób decyduje się na wybór właśnie takiej opcji. Ponadto, domy z drewna są też bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Tego rodzaju domki z pewnością wielu osobom kojarzą się z tak zwaną wiejską chatką, dlatego są one właśnie atrakcyjne pod względem wizualnym. A na dodatek można w nich mieszkać o każdej porze roku. To na pewno bardzo ułatwia wiele spraw. Jeśli taki dom jest prawidłowo ocieplony i przygotowany do zimy, to można w nim mieszkać również jak zrobi się chłodniej. Niestety drewno ma to do siebie, że szybko gnije. Trzeba więc liczyć się z tym, że co jakiś czas dom drewniany należy odmalować, wyheblować i polakierować.

Budowa domu drewnianego

Szkielety

W technologii szkieletowej domy budują najczęściej ludzie młodzi, po prostu zaciągając kredyt budowlany i licząc się z ewentualną możliwością sprzedaży domu w przyszłości, gdy być może wzrosną ich potrzeby mieszkaniowe albo po prostu pojawi się konieczność zmiany miejsca zamieszkania. Nie oznacza to jednak, że domy szkieletowe to obiekty zbudowane prowizorycznie, o niewielkiej trwałości. Dom szkieletowy możemy przecież użytkować bez specjalnej konieczności przeprowadzania remontu przez co najmniej 50 lat, a na dodatek dzięki prawidłowej eksploatacji i odpowiedniej konserwacji z pewnością można ten okres znacznie wydłużyć. Nie ma więc sensu obawiać się o to, że dom budowany na szkielecie jest jakiś bardzo nietrwały. Obciążenia wywierane na ziemny grunt przez dom budowany ze szkieletu są dużo mniejsze, niż w przypadku konstrukcji murowanej, dlatego można bez obaw wykonać węższe fundamenty bez specjalnej konieczności opierania ich na szerokich ławach.

Budowa domu drewnianego może więc być krótsza niż domu murowanego. A ma to związek właśnie z tym, że dom drewniany jest często stawiany właśnie na szkielecie, co powoduje znaczne skrócenie czasu trwania procesu budowy. Ponadto, może być on tańszy niż dom murowany, ponieważ wymaga mniejszego zaangażowania materiałów budowlanych. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na budowę domu drewnianego. Na pewno takie działanie posiada szereg uzasadnionych zalet. Osoby, które zbudowały dom z drewna są zwykle bardzo zadowolone z dokonania takiej decyzji.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here