Biokominki dla wymagających

0
1397
Biokominki dla wymagających

Czy jest przyjemniejszy sposób na spędzenie zimowego wieczoru niż relaks przy kominku z wesoło trzaskającym ogniem? Ciepły blask, nastrojowe światło oraz widok subtelnie tańczących płomieni wpływają kojąco na ludzki umysł i ciało. Domowe palenisko sprawia, że wnętrze staje się przytulne, a wystrój nabiera wyjątkowego charakteru. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy na pierwszy plan wysuwa się troska o środowisko? Czy oznacza to rezygnację z przyjemności posiadania domowego ogniska? Idealnym rozwiązaniem będzie wtedy kominek bio!

Bezpieczeństwo i wygoda

Biokominek to urządzenie grzewcze zasilane paliwem ekologicznym. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań korzystanie z kominka bio nie powoduje powstawania dymu, ani wytwarzania szeregu szkodliwych substancji. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania podłączenia kominowego, a na domowe palenisko mogą pozwolić sobie również osoby mieszkające w budynkach wielorodzinnych.

Mobilność biokominków pozwala na schowanie go w sezonie letnich upałów i ponowne użytkowanie w dowolnym momencie.

Łatwość montażu, nieskomplikowana obsługa i możliwość płynnej regulacji intensywności płomienia to niewątpliwe zalety kominków na biopaliwo. Aby korzystanie z domowych palenisk było w pełni bezpieczne, wiele modeli wyposażono w osłony z hartowanego szkła.

Oryginalny element wnętrza

Sklepy specjalizujące się w ekologicznych urządzeniach grzewczych oferują bogaty asortyment modeli, różniących się wielkością, kształtem i kolorem. Osobom decydującym się na biokominek FERRETTI proponowane są zarówno urządzenia stojące, jak i wiszące. Zastosowanie paleniska z obudową o tradycyjnej formie świetnie uzupełni przestrzeń urządzoną w nurcie klasyki i elegancji. Kominek charakteryzujący się prostymi liniami i nieskomplikowanym wzornictwem idealnie dopełni wnętrza w stylu skandynawskim.

W domu i na tarasie

Możliwość przenoszenia urządzenia pozwala na korzystanie z niego w różnych miejscach, zarówno w salonie, jak i w sypialni czy łazience. Relaksująca kąpiel, seans aromaterapii czy wieczór z książką to tylko nieliczne z sytuacji, podczas których świetnie sprawdzi się kominek na biopaliwo.

Biokominków można z powodzeniem używać zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz. Modele ogrodowe idealnie nadają się jako dodatkowe ogrzewanie podczas chłodniejszych wieczorów na tarasie, patio czy balkonie. To nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla dymiących palenisk i pochodni.

Kominki na biopaliwo to idealne urządzenie dla osób marzących o spędzaniu czasu w ciepłym świetle płomieni, które jednocześnie kierują się w życiu troską o środowisko. Łatwość obsługi, możliwość przenoszenia oraz gwarancja bezpiecznego użytkowania, zarówno na zewnątrz, jak i w różnego rodzaju pomieszczeniach stanowią niewątpliwe zalety biokominków. Bogata oferta wzorów z pewnością pozwoli na wybór idealnego modelu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here