5 rzeczy, które uczynią pokój dziecka przytulnym

0
1691

Urządzanie pokoju dziecka jest bardzo przyjemnym zadaniem, zwłaszcza kiedy jest małe i nie manifestuje jeszcze głośno sprzeciwu wobec wszystkich pomysłów rodziców. Pokój kilkulatka musi być bezpieczny, ale jednocześnie bajkowy. Powinien rozwijać dziecięcą wyobraźnię, a najlepsze do tego są kolorowe ramki dla dzieci. W niniejszym poradniku przedstawimy Ci 5 rzeczy, które uczynią pokój dziecka bardziej przytulnym.

Po pierwsze ramki dla dzieci – różne kształty i kolory, a także faktury

To, co nadaje wnętrzom dusze to przedmioty, z którymi się identyfikujemy, a takie z pewnością są zdjęcia. Aby dziecko czuło, że to prawdziwie jego pokój warto pozwolić mu wybrać ujęcie, które znajdzie się w ramce. Dla dziecka także wybieranie kształtu ramki może być sporą frajdą. Można postawić na pastelowe barwy ramek na zdjęcia, które świetnie skomponują się z jasnoniebieską lub jasnoróżową ścianą w pokoju. Ramka na zdjęcia może mieć również nietypową fakturę i być pokryta pluszem. Taką ramkę dla dziecka można postawić na komodzie albo na biurku, czy toaletce.

Po drugie: pluszowe misie

Niewątpliwie to, że pokój dziecięcy jest nim w istocie zależy od wystroju. Ważne, by od wejścia było wiadomo, że to królestwo dziecka. Dlatego nie może zabraknąć w nim dużych pluszowych misiów, a także innych maskotek. Dziecko otoczone ulubionymi postaciami czuje się bezpieczniej, a jeśli zainwestujesz w interaktywne pluszaki, to dodatkowo będzie mogło prowadzić z nimi rozmowy, uczyć się rymowanek, czy powierzać własne sekrety. Miś położony obok łóżka będzie strzegł dziecięcych snów, wszak dziecko kiedy jest małe najbardziej boi się momentu, kiedy robi się ciemno. Kiedy zadbamy o pluszowe towarzystwo mamy pewność, że dziecku będzie raźniej. Dodatkowo możemy przykleić fluorescencyjne kształty na suficie, a także postawić ledową lampkę, która doda wnętrzu jeszcze więcej przytulności.

Po trzecie: kolorowa narzuta na łóżko

To, co czyni wnętrze przytulnym to przede wszystkim dodatki. Dlatego łóżko dziecięce warto przykryć kolorową narzutą, która od razu będzie wywoływała uśmiech na twarzy dziecka. Zatem warto, aby znalazły się na niej ulubione postaci z bajek, które dziecko najbardziej lubi oglądać. Dzięki temu poranne wstawanie będzie dla niego znacznie łatwiejsze i samo będzie chętnie pomagać przy ścieleniu łóżka.

Po czwarte: raj poduszek

Narzuta to jedno, ale na dziecięcym łóżku, a także w dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć małych, kolorowych poduszek. Można ustawić je zarówno przy wezgłowiu łóżka, jak i na ziemi. Ponieważ dzieci najbardziej lubią bawić się siedząc na ziemi, to taki wystrój będzie bardzo funkcjonalny, gdyż miękkie poduszki zamortyzują upadek, a dodatkowo będą zawsze w pogotowiu, gdy dziecko będzie chciało sobie uciąć drzemkę w ciągu dnia zmęczone długą zabawą. Taki raj poduszek może być również źródłem świetniej zabawy dla rodzeństwa, bo któż nie lubi bitwy na poduszki?

Po piąte : namiot lub hamak

Przytulne wnętrze pokoju dziecka urządzisz adaptując w nim namiot lub hamak. Oczywiście hamak musisz mieć gdzie zahaczyć, zatem nada się on tam, gdzie we wnętrzu widoczne są belki stropowe, czyli na poddaszu, albo po prostu mocowany w ścianie do metalowych płytek z hakami. Hamak jest bardzo wygodnym legowiskiem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wystarczy koc, i kilka poduszek, a także ciekawa fototapeta przedstawiająca morski i wyspowy krajobraz i można poczuć się jak Robinson Crusoe. Dziecko z pewnością będzie zachwycone z takiego dodatkowego miejsca do odpoczynku i zabawy. Dla tych, których ściany są kartongipsowe polecamy inne rozwiązanie, a mianowicie namiot. Dzieci uwielbiają kryjówki, a namiot umożliwia spędzanie czasu na zabawie w odosobnieniu i snucie fantazji, które to małe dzieci uwielbiają.

Wybierając rzeczy z naszej listy sprawisz, że pokój dziecka będzie dla niego oazą spokoju i bezpiecznej zabawy. Przytulne wnętrze wprawi je w dobry nastrój, a ponadto będzie ułatwiać zarówno zasypianie, jak i wstawanie. Ramki dla dzieci uczynią wnętrze indywidualnym i pozwolą na wspominanie najpiękniejszych chwil, w momentach smutku, a także tęsknoty, np. kiedy jedno z rodziców będzie w pracy. Zapewnienie psychicznego komfortu w pokoju dziecka jest niezwykle istotne z punktu widzenia jego rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here