Z jakiego tworzywa produkowane są klamki do drzwi?

0
1454
Z jakiego tworzywa produkowane są klamki do drzwi

Klamki to niezbędny element każdych drzwi. Odpowiednio dobrana potrafi podnieść komfort ich użytkowania. Ponadto klamki mogą stać się świetnym wykończeniem aranżacji każdego pomieszczenia, o ile są umiejętnie dopasowane. Jednak wiele zależy od tego, z jakiego materiału zostają one wykonane. Z jakiego tworzywa są produkowane klamki? Czym się charakteryzuje każdy z materiałów? Do jakich pomieszczeń będą pasować?

Gdzie można zastosować klamki mosiężne?

Mosiądz to jeden z tych materiałów, który bardzo łatwo poddaje się obróbce galwanicznej oraz lakierniczej. Dzięki tym możliwościom producenci w swoich ofertach posiadają klamki do drzwi z mosiądzu polerowane, lakierowane oraz mieszane.

Najczęściej takie rozwiązanie stosowane jest do drzwi klasycznych i eleganckich aranżacji. Jest to bardzo dobre połączenie, które nadaje pomieszczeniu niesamowitej klasy i szyku. Jak widać klamki mają niemały wpływ na wygląd pokoju.

Czym charakteryzują się klamki nowoczesne?

Nowoczesne klamki zazwyczaj wykonywane są ze stali. Ze względu na swoje właściwości oraz dużą odporność na działanie różnych czynników, świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.

Bardzo często są także montowane w drzwiach zewnętrznych oraz przeciwpożarowych i antywłamaniowych. Chrom, który zawarty jest w stali wchodzi w reakcję z tlenem, który unosi się w powietrzu. W efekcie tego procesu powstaje na powierzchni klamki warstwa tlenku chromowego, która zabezpiecza stal przed działaniem różnych czynników.

Czy klamki z PCV, to dobry wybór?

Jeszcze kilkanaście lat temu panowało przekonanie, że klamki z PCV, to mało estetyczny materiał, który szybko ulega zniszczeniu. Jednak stale rozwijająca się technologia pozwoliła zmienić procesy produkcji do tego stopnia, że klamki z plastiku stały się bardzo ciekawym wyborem.

Wpływ na to ma przede wszystkim łatwość w tworzeniu różnych wzorów, co przekłada się na większy wybór produktów na półkach. Plastikowe klamki posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne, łatwe w utrzymaniu w czystości i o wiele tańsze niż klamki wykonane z mosiądzu czy stali nierdzewnej.

Właśnie ze względu na cenę są one bardzo popularne w biurach i pomieszczeniach publicznych. Ponadto można łatwo dopasować do nich uchwyty do szaf, okien, czy innych elementów wyposażenia.

Klamki z aluminium mogą być dobrą alternatywą?

Klamki z aluminium to także bardzo dobry wybór. Materiał, z jakiego są wykonane, tak jak mosiądz, daje się łatwo obrobić w procesie galwanizacji. Poza tym są tanie, co w parze z eleganckim wyglądem sprawia, że są bardzo chętnie kupowane.

Ich zaletą jest wytrzymałość i niska waga. Ponadto są odporne na korozję. Ich zastosowanie jest dość uniwersalne. Można je montować w drzwiach klasycznych, jak i nowoczesnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here