Ważne parametry przy wyborze drzwi wejściowych

0
1516

Odpowiedni wybór drzwi zewnętrznych jest niezwykle ważny. Powinno się zwrócić uwagę na funkcjonalność czy też dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne. Ważna okazuje się również cena drzwi oraz ich wygląd. Wybór może przysporzyć trochę problemów ze względu na wielość dostępnych opcji.

Nowoczesne czy sprawdzone rozwiązania?

Drzwi wejściowe stanowią wyjątkowo istotny element każdego domu. Odpowiedni model musi zapewniać domownikom bezpieczeństwo, ale także wygodę użytkowania. Drzwi powinny gwarantować odpowiednią izolację akustyczną i termiczną. Trzeba też pamiętać, że to w zasadzie wizytówka danego budynku, więc nie wolno pomijać aspektu estetycznego. W końcu to wygląd drzwi będzie decydował o całościowej prezencji elewacji zewnętrznej. Kluczowy okazuje się materiał wykonania. Wielu zwolenników mają tradycyjne drzwi drewniane, ale od jakiegoś czasu coraz większą renomą cieszą się nowoczesne drzwi wejściowe aluminiowe.

Należy podkreślić, że oba rodzaje drzwi mają swoje walory użytkowe. Jednak przy wyborze warto zwrócić uwagę na styl, w jakim został zbudowany dom. Drzwi z drewna idealnie dopasują się do budynków w tradycyjnym, klasycznym stylu. To surowiec naturalny, którego widoczne usłojenie podnosi niewątpliwie estetykę całego budynku.

Z kolei aluminiowe drzwi wejściowe przestały się już kojarzyć jedynie z architekturą instytucjonalną i budownictwem przemysłowym. Ma to związek z rosnącą popularnością minimalistycznych oraz industrialnych trendów, w których aluminium sprawdza się idealnie. W związku z tym drzwi z aluminium okazują się doskonałą propozycją do budynków nowoczesnych, energooszczędnych, a także tych utrzymanych w stylistyce awangardowej.

Trwałość i wytrzymałość czy świetne parametry izolacyjne?

Każdy materiał wykorzystany do wykonania drzwi zewnętrznych będzie się charakteryzował odmiennymi właściwościami. Takie materiały, jak stal i aluminium wyróżniają się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia. Natomiast kluczową cechą drzwi drewnianych jest doskonała ochrona cieplna. Drewno cechuje się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, więc dobrze ochrania przedsionek przed wychładzaniem. Jednocześnie wykazuje wysoki poziom izolacyjności akustycznej, co ma szczególne znaczenie w budynkach zlokalizowanych w sąsiedztwie ruchliwej drogi.

Wybór nie jest prosty, ale na pewno trzeba rozważyć swoją sytuację rodzinną oraz potrzeby. Właściciele zwierząt domowych mogą nie być zachwyceni podrapanymi drzwiami, więc w ich przypadku najlepszym rozwiązaniem będą drzwi wejściowe aluminiowe. Z kolei w budynkach energooszczędność kluczowe znaczenie ma zapewnienie optymalnych parametrów termoizolacyjnych, więc korzystniejsze mogą się okazać drzwi z drewna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here