Systemy preizolowane – dlaczego warto z nich korzystać?

0
978

To czy system grzewczy, klimatyzacyjny czy też solarny będzie pracował wydajnie i efektywnie, zależy głównie od tego, w jaki sposób są zaizolowane rurociągi w instalacji. Prócz odpowiedniego montażu, czy też ułożenia należy zwrócić szczególną uwagę na komponenty, z których zostanie wykonana instalacja. Już od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się rurociągi preizolowane pex pojedyncze, podwójne itp. Można się z nimi spotkać w nowym budownictwie, ponieważ jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu inaczej podchodzono do kwestii izolacji sieci. Z tego powodu instalacje były narażone na straty ciepła oraz liczne awarie. Systemy preizolowane nie przysparzają tylu problemów i dają użytkownikom bardzo duży komfort. Do czego służą rury preizolowane i dlaczego warto z nich korzystać?

Do czego służą rury preizolowane?

Rury preizolowane https://synco.pl/oferta/rurociagi-preizolowane-pex/pojedynczy/ wykorzystuje się przede wszystkim do budowy sieci ciepłowniczych oraz instalacji chłodniczych. Można je stosować nie tylko w dużych obiektach, ale także w domach jednorodzinnych. Rury preizolowane są wyposażone w zewnętrzną warstwę izolacji cieplnej. Dzięki temu podczas przesyłu mediów nie dochodzi do strat energii, a sama instalacja jest bardziej odporna na różnego typu awarie. Tego rodzaju rury można stosować w skrajnie niskich oraz wysokich temperaturach. Materiał izolacyjny, którym owinięte są rury, ma właściwości dźwiękoszczelne, a także sprawia, że instalacja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne np. spowodowane działalnością gryzoni.

Rury preizolowane można montować zarówno w ziemi, jak i na jej powierzchni. Są one o wiele bardziej wytrzymałe niż rury stalowe, które były bardzo często używane jeszcze jakiś czas temu. Rury preizolowane warto stosować przy budowie sieci wodociągowych i sieci, które przesyłają ciepło powstałe w wyniku spalania biomasy. Jest tak, ponieważ są one łatwe w montażu oraz mniej podatne na uszkodzenia co sprawia, że budowa sieci jest dość szybka i w większości przypadków bezproblemowa.

Zalety rur preizolowanych

Wysokiej jakości rury, które są wykonane przez doświadczonych producentów, mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim działają one bez zarzutu przez bardzo długi czas i uważa się je za praktycznie bezawaryjne. Jeśli więc zależy Ci na instalacji wysokiej jakości, to rury preizolowane koniecznie muszą stanowić jej część. Dodatkowo tak jak już wspomnieliśmy, warstwa izolacji doskonale tłumi dźwięki. Podczas przepływu cieszy pod dużym ciśnieniem, hałas będzie zdecydowanie mniejszy niż przez rury wykonane z samej stali. Nie da się więc ukryć, że jest to bardzo duże udogodnienie, szczególnie jeśli mowa o instalacjach dla domów jednorodzinnych.

Rury preizolowane są stosunkowo elastyczne, dzięki czemu praca z nimi jest przyjemna. Można je zastosować nawet w bardzo trudnych lokalizacjach, co jest niewątpliwie ich bardzo dużym atutem. Jeśli chodzi o wykonywanie sieci ciepłowniczej w trudnych miejscach, to rury stalowe nie nadają się do tego aż tak dobrze. Przez ich twardość trudno jest z nimi pracować, jeśli chodzi o zginanie itd.

Prócz swojej giętkości rury preizolowane wyróżniają się też odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Praca w ekstremalnych warunkach nie stanowi dla nich dużego problemu. Warstwa izolacyjna chroni rurociągi przed szkodliwym działaniem promieni UV, co również jest istotne, jeśli mowa o sieciach, które będą znajdować się na powierzchni ziemi, a nie pod nią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajtańsze usługi hostingowe
Następny artykułLicznik paliwa
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here