Ślub w plenerze – o czym warto pamiętać?

0
1763

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Nic więc dziwnego, że chcecie, aby było ono wyjątkowe, niebanalne i bliskie waszym gustom. Jesteście wolnymi duchami i marzy wam się swojskie wesele na łonie natury. Musicie wtedy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, którymi nie musicie się martwić robiąc wesele na sali. Namiot, patera z kloszem, która chroniłaby jedzenie przed insektami, lampiony, ciepłe koce dla gości, a także inne, plenerowe atrakcje.

Rzeczy, na które nie masz wpływu… ale możesz zminimalizować ich szkody

W ślubie w plenerze nad dwoma rzeczami nie dasz rady zapanować: pogodą i insektami. Namiot i patera z kloszem to dwie rzeczy, które podczas wesela na świeżym powietrzu będą niezbędne. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że nawet robiąc wesele w czerwcu, czy lipcu możecie nie trafić z pogodą i napotkać na deszcz. Wtedy też niezastąpione są namioty weselne, pod którymi będziecie wraz z gośćmi mogli się schronić. Obecnie dostępne są także namioty ze ścianami, także nawet podczas większego deszczu wszyscy będą bezpieczni pod dachem. Szczególnego zabezpieczenia wymagać będzie zespól weselny, który musi chronić nagłośnienie i sprzęty grające. Wynajem takich namiotów oferuje wiele firm, które specjalizuje się w tematyce weselnej. To także u nich można skompletować całość niezbędnych rzeczy – takich jak krzesła i stoły. Także sale weselne w swej ofercie mają możliwość organizacji imprezy w plenerze.

Tak jak pogoda, nieprzewidywalne są też owady. Tam gdzie jedzenie, tam i one. Pomocne na pewno będą odstraszacze ultradźwiękowe, kadzidła naturalne i olejki eteryczne. Patera z kloszem ze szkła rozstawiona na każdym stole pozwoli ochronić znajdujące się na nim jedzenie. Dobrze także w tym wypadku sprawują się klosze z siatki.

Wspólna zabawa

Ślub w plenerze jest z pewnością bardziej „na luzie”. Zabawa na świeżym powietrzu sprzyja biwakowaniu, byciu ze sobą i świętowaniu w pełni. Możecie podbić charakter tego wydarzenia organizując dla gości gdy i zabawy. Kręgle, szachy ogrodowe, gry drużynowe. Uprzedź gości, że wcale nie muszą zakładać bardzo odświętnych strojów, albo mogą po prostu zabrać coś na zmianę, w czym na pewno będzie im wygodniej.

Ciepło i światło

Choć dni latem są piękne, to wieczory bywają zimne. Zapewnij swoim gościom koce, którymi będą mogli się okryć. Można także w namiotach zainstalować ogrzewające grzybki, które dadzą ciepło, ale i światło. Oczywiście – nie zapomnij o oświetleniu. W tym sprawdzają się najlepiej halogeny oraz lampiony. Oświetleniem namiotów bardzo często zajmują się także firmy, które je montują, także ten problem będziecie mieć z głowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here