Różnice między gotowym domem a tradycyjną budową

0
1532

Coraz więcej osób decyduje się na nowe rozwiązanie technologiczne przy budowie własnego domu. Różni ono się znacząco od typowego domu stawianego przez ekipę budowlaną, jednakże głównym elementem różnicującym jest czas postawienia budynku. Rzecz jasna w tym ostatnim przypadku niezwykle szybki.

Różnica pierwsza: okres oczekiwania na postawienie domu

O prawdziwości tego przysłowia wie chyba każdy kto musiał wynajmować mieszkanie. Czekając na budowę własnego domu trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć nerwy ze stali. Zawsze coś jest nie tak, czegoś brakuje, ekipa fachowców jest zbyt zmęczona lub pogoda nie sprzyja pracy. Przy gotowym domu bez działki te problemy znikają. Nie trzeba sprawdzać co robi ekipa budowlana, a postawienie domu trwa bardzo szybko. Teoretycznie nowy właściciel może cieszyć się własnym budynkiem po upływie trzech lub czterech miesięcy.

Różnica druga: miejsce powstawania elementów domu

Gotowe domy bez działki powstają w fabryce. To właśnie tam są przygotowane różne części budynku, które następnie będą wykorzystane na placu budowy. Do tych elementów można zaliczyć ściany, stropy, dach. W tradycyjnym budownictwie wszystko powstaje dopiero na działce, dlatego budowa jest żmudna i czasochłonna. Dodatkowo nigdy nie można przewidzieć czy materiału nie zabraknie, bo pierwotne wyliczenia nigdy nie są w stu procentach prawidłowe. Oczywiście owe braki i czekanie na materiał wydłuża prace przy budowie domu, co generuje dodatkowe koszty, no i oczywiście stres.

Różnica trzecia: wkład wysiłku inwestora

Kolejną różnicą w porównaniu do tradycyjnego budownictwa jest wkład czasowy inwestora nieruchomości. Musi on jedynie zebrać odpowiednia dokumentację i wybrać projekt budynku, który chce postawić na działce. Gotowe domy bez działki są produkowane w różnych aranżacjach i wielkościach. Mogą być stylizowane na bardziej tradycyjne domostwa przypominające nieco stare dworki, albo całkowicie nowoczesne wykorzystaniem materiałów takich jak szkło i klinkier. Oczywiście w projektach gotowych domów bez działki można wprowadzać odpowiednie poprawki, które pozwolą na lepszą adaptację budynku do potrzeb rodziny.

Budowa tradycyjna pochłania mnóstwo czasu i dodatkowych funduszy na materiał. Całkiem inaczej jest w przypadku popularnych gotowych domów bez działki, które zawsze są idealne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z HOGER Sp z o.o.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here