Reflektory, plafony, zwisy, kinkiety – które rodzaje lamp nadają się jako wyposażenie sklepu?

0
749

Ze względu na bogaty asortyment sklepów, wybór kilku lamp do domu może zająć dłuższą chwilę. Co jednak, gdy naszym zadaniem jest oświetlenie powierzchni handlowej? Przecież światło w takich pomieszczeniach ma pełnić kilka ważnych ról. Powinno zagwarantować zarówno bezpieczne poruszanie się pracowników i klientów po sklepie, jak również efektownie wyeksponować oferowany asortyment. Jeśli skorzystamy z oferty tego sklepu z lampami, na pewno okaże się, że wcale nie jest to takie trudne wyzwanie.

Reflektory jako oświetlenie sklepowe

Reflektor jest to taki rodzaj lampy, której celem jest rzucenie w określonym kierunku silnego światła. Dlatego właśnie reflektory są zazwyczaj wykorzystywane na wystawie lub w centralnym punkcie sklepu. Świetnie sprawdzają się w eksponowaniu kolekcji towarów, które chcemy szybko sprzedać lub są w promocji. Dany asortyment jest oświetlony i wzrok człowieka w naturalny sposób odnajduje właśnie taką podświetloną grupę artykułów.

W sprzedaży jest naprawdę spory wybór reflektorów. W opcji są większe lub mniejsze egzemplarze w różnych kolorach oraz stylach. W sklepie Mariner, dostać można lampy, nadające się do lokali, w których sprzedaje się zarówno ekskluzywną odzież lub obuwie, jak i lampy dedykowane do sklepów spożywczych, przemysłowych czy ogrodniczych.

Plafony jako oświetlenie sklepowe

Trafionym pomysłem na oświetlenie sklepowe może być również wybór lampy o wyglądzie plafonu. Taka instalacja oświetleniowa w całości przylega do sufitu. Plafony wykorzystywane są zazwyczaj w pomieszczeniach o niższej niż standardowa wysokości. Stanowią dekorację samą w sobie. Równomiernie oświetlają powierzchnię handlową.

Katalog produktów sklepu Mariner obejmuje liczne warianty plafonów, w tym modele z odsłoniętą oraz zasłoniętą żarówką. W opcji są także lampy na jedną lub kilka świetlówek. Godnym polecenia pomysłem na oświetlenie sklepu jest wybór nowoczesnych opraw sufitowych. Szczególnie efektownie prezentują się w sklepach urządzonych w stylu minimalistycznym.

Zwisy jako oświetlenie sklepowe

Reprezentacyjny wygląd pomieszczenia handlowego można uzyskać poprzez zawieszenie tak zwanych lamp zwisających. Popularne zwisy, gustownie prezentują się także w połączeniu z innymi rodzajami lamp. Warto wspomnieć, że większość modeli posiada możliwość regulacji długości kabla.

Dużym zainteresowaniem cieszą się lampy zwisające posiadające abażur. Przy czym współczesny abażur może być wykonany nie tylko z tkaniny, ale również metalu, szkła, tworzywa sztucznego lub drewna. Jeśli zależy nam na lampach, które intensywnie oświetlą daną powierzchnię, powinniśmy sprawdzić ofertę lamp zwisających składających się jedynie z kabla i gwintu na żarówkę.

Kinkiety jako oświetlenie sklepowe

Kinkiety to lampy skonstruowane w taki sposób, że można je zawiesić na ścianie. Tak jak wcześniej wymienione lampy, również kinkiety mogą być wykorzystane w sklepach. Nadają się wszędzie tam, gdzie zależy nam na osiągnięciu odpowiedniego nastroju.

Z powodzeniem można zastosować je w korytarzu do przymierzalni, na klatce schodowej lub w głównym pomieszczeniu handlowym. Na uwagę zasługują kinkiety, w których zaprojektowano miejsce na sztuczne rośliny. Sklep Mariner oferuje możliwość zamówienia takich lamp zgodnie z indywidualnymi wymogami klienta. Daje to szansę na uzyskanie niepowtarzalnego akcentu aranżacyjnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here