Przechowywanie butów na wiele sposobów

0
841
Przechowywanie butów na wiele sposobów

Niekiedy odwiedzając domy członków rodziny czy znajomych możemy spotkać się z dość irytującym problemem. Mowa tutaj o butach pozostawionych samowolnie w różnych częściach korytarza lub przedpokoju. Liczba par może być czasem tak duża, że nie będziemy wiedzieli, gdzie tak naprawdę zostawić swoje obuwie. Gorzej robi się w momencie, gdy po odwiedzinach wracamy do mieszkania i zauważamy, że u nas występuje taka sama sytuacja. Wiele osób nie dostrzega tego problemu, ponieważ w ich domu zawsze znajdzie się miejsce dla ich obuwia, gorzej jednak, kiedy przyjdą do nich osoby z zewnątrz.

Ciekawe pomysły na szafki dla naszego obuwia

Czasami, aby osiągnąć jakiś cel, trzeba tylko lekko pogłówkować. Tak samo jest w tym przypadku. Wystarczy odrobina wyobraźni, a można stworzyć całkiem ładnie wyglądający regał na buty. Jednym z wielu przykładów może być szafka złożona z rur PCV. Zasada wykonania jest banalnie prosta. Kupujemy kilka metrów wspomnianej wyżej rury – kolor według naszego uznania, chociaż zawsze możemy ją pomalować. Następnie tniemy rurę na kawałki w kształcie walców o wysokości około 40cm. Ważne, aby pocięte części były takiej samej długości. Na samym końcu, za pomocą kleju wystarczy złączyć ze sobą kawałki rur w taki sposób, aby zawsze jeden z nich był pomiędzy dwoma innymi. Możemy ułożyć szafkę w dowolny kształt. Innym, nieco prostszym sposobem może być zakup paru wodoodpornych płyt laminowanych oraz kilku wsporników kątowych. Po przykręceniu wsporników do ściany oraz położeniu na nich płyt, możemy śmiało cieszyć się naszą prostą, ale kreatywną szafką na buty.

Jaką szafkę na buty wybrać?

Jeśli nie mamy czasu ani ochoty na samodzielne wykonywanie półek, lub po prostu żaden z wyżej wymienionych pomysłów nam się nie podoba, to możemy zawsze zdecydować się na zakup gotowej szafki w sklepie. Przy wyborze najistotniejszy jest fakt, aby nasza przyszła szafka na buty dobrze dopasowywała się do koloru ścian oraz wystroju wnętrza w naszym przedpokoju. W końcu nie chcielibyśmy, żeby w mieszkaniu panował nieład poprzez wprowadzenie zbyt dużego kontrastu. W kontekście wymiarów, lepiej sprawdzi się szafka wyższa oraz płytsza. Oszczędzimy sobie w ten sposób wiele miejsca w przedpokoju oraz czasu na szukanie obuwia, które chcemy założyć.

szafka na buty

Sama szafka, czy może komplet?

Nie zawsze będziemy w stanie dobrać szafkę do butów kolorystycznie względem innych mebli wchodzących w skład wyposażenia przedpokoju. W tym wypadku warto jest zainwestować więcej pieniędzy w cały komplet mebli do naszego korytarza, które posłużą nam przez długi czas. W skład wspomnianego kompletu mogą wchodzić nawet dwie szafki na buty (wysoka oraz niska, ale dłuższa), lustro, płyta naścienna z wieszakami oraz opcjonalnie mała szafa na kurtki. Na rynku komplety występują jako rozdzielone, gdzie wszystkie z wyżej wymienionych części są montowane osobno, oraz jako jeden złączony w jedną całość mebel. Zakup takiego jest rozsądną decyzją, ponieważ nie będziemy musieli martwić się o dopasowanie kolorystyczne, tak jakbyśmy to musieli robić w przypadku zakupu samej szafki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here