Pergole tarasowe a ekologia – wybierz rozwiązanie przyjazne dla środowiska

0
339
pergole

Pergole tarasowe mogą być przyjazne środowisku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystywać je w sposób, który nie będzie negatywnie oddziaływał na przyrodę. W końcu relaks pod chmurką wcale nie musi oznaczać negatywnego ingerowania w naturę. Na co zwracać uwagę przy wyborze pergoli, by była ona ekologiczna? Co jest ważne z tej perspektywy?

Materiały ekologiczne

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywa dbałość o środowisko naturalne. Większa świadomość oznacza często więcej rozważań jeszcze przed zakupem pergoli. Na początek należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana pergola. Jeśli chodzi o surowce przyjazne środowisku, to z pewnością należy wspomnieć o drewnie certyfikowane FSC lub kompozytach wykonanych z materiałów odzyskanych. Trzeba jednak podkreślić, że także stal i aluminium można uznać za przyjazne środowisku. Dzięki temu, że są bardzo trwałe i wytrzymałe, to nie pojawi się zbyt szybko potrzeba wymiany konstrukcji. Tym samym stara nie trafi na wysypisko odpadów i nie powiększy znajdującej się tam góry śmieci. To ważne, bo przecież nawet na składowiskach odpadów w końcu może zabraknąć miejsca. Rozsądnie jest więc wybierać takie materiały, które nie ulegają łatwo uszkodzeniom i są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Zrównoważone projektowanie

Pergole tarasowe mogą być również zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. Chodzi o to, by nowoczesne projekty uwzględniały efektywne wykorzystanie energii słonecznej, gromadzenie wody deszczowej czy integrację z roślinnością. Pergola tarasowa może przecież być wykorzystana do tego, by stanowiła ważny element obiegu wody w ogrodzie lub też integralną część z roślinami. W ten sposób, mimo że jest sztuczną konstrukcją, to harmonijnie wpisuje się w otaczającą ją naturę.

Przeczytaj także: https://viptravel.com.pl/nowoczesna-pergola-tarasowa/

Energia odnawialna

Jeśli jesteś zwolennikiem energii odnawialnej, to powinna zainteresować Cię pergola tarasowa wyposażona w panele fotowoltaiczne. Dzięki nim energia słoneczna może zostać wykorzystana do zasilania oświetlenia czy innych urządzeń na tarasie np. wentylatorów, głośników czy nawet projektora. W ten sposób możesz zredukować zużycie energii elektrycznej i równocześnie obniżyć emisję dwutlenku węgla. W ten sposób jest to rozwiązanie ekologiczne, które równocześnie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Z całą pewnością warto je rozważyć, zwłaszcza jeśli ekspozycja dachu pergoli jest odpowiednia i daje spore szanse na wydajną pracę paneli. Nadmiar energii na pewno będzie można zużyć też na cele domowe.

Jeżeli poszukujesz pergol tarasowych, które łączą elegancję z wytrzymałością, tworząc przestrzeń idealną do wypoczynku i spotkań, to sprawdź naszą ofertę – rolety screen od SURMA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here