Odbiór techniczny mieszkania w Katowicach

0
1247

Remont mieszkania, zwłaszcza kupionego od dewelopera, łączy się zawsze z odbiorem technicznym. Polega to na tym, że kupujący sprawdza, czy nabywane przez niego mieszkanie jest zgodne z umową, jaka zawarł że sprzedającym. Obowiązkiem dewelopera jest nie tylko zbudowanie bloku i wybudowanie poszczególnych mieszkań, ale także zadbanie o szczegóły.

Powierzchnia mieszkania musi odpowiadać tej, która została wskazana w umowie i choćby drobne odchylenia mogą prowadzić do obniżenia ceny. Odbiory techniczne mieszkań w Katowicach odbywają się sprawnie i bezpiecznie dla nabywcy nowego lokum, jeżeli skorzysta on z profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Osoba zajmująca się zawodowo kwestiami technicznymi przy wykańczaniu mieszkań pomoże przejść przez ten proces z korzyścią dla kupującego. Będzie miał on pewność, że mieszkanie nie ma ukrytych wad i odpowiada wymogom zawartym w ustawie.

Odbiory mieszkań w Katowicach, z uwagi na rozwijający się ciągle rynek zbytu, odbywają się bardzo często i trzeba liczyć się z czasem oczekiwania na fachową usługę. Jakie są zatem jeszcze kwestie techniczne, w których specjalizuje się fachowiec od odbioru mieszkań? Oprócz wspomnianej powierzchni użytkowej lokum, równie ważne są takie rzeczy, jak chociażby sprawność wentylacji, poprawność podłączeń sanitarnych, które zapewnione były w umowie, czy też poprawny montaż okien i drzwi. Do sprawdzenia szczelność okna i drzwi, warto stawić się na odbiorze technicznym mieszkania, ze specjalnym urządzeniem, które zmierzy poziom utraty ciepła.

Fachowiec porówna, czy utrata ciepła nie jest zbyt duża w danym mieszkaniu, biorąc pod uwagę dostępną dokumentację i parametry wyliczone dla danego mieszkania. Samodzielnie ciężko byłoby oceniać te kwestię, warto zatem skorzystać z fachowca, tak aby odbiór mieszkania Katowice był satysfakcjonujący dla nabywcy nowego lokum. Po podpisaniu protokołu odbioru mieszkania będzie już za późno na zgłaszanie wykrytych wad i usterek, dlatego warto należycie przygotować się, tak aby przy odbiorze zgłosić wszystkie poprawki. Tylko takie postępowanie zapewni właściwy odbiór mieszkania i pewność, że deweloper wywiązał się z umowy.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here