Nowoczesne wnętrze – zorientowane wokół schodów

0
1547

Stworzenie idealnego wnętrza często pozostaje poza możliwościami szarego człowieka, zwłaszcza jeśli nie ma on za bardzo wyobraźni czy zmysłu estetycznego, który pozwoli mu zestawić konkretne elementy wyposażenia. Jeśli chcemy mieć nowoczesne i estetyczne wnętrze, powinniśmy mieć świadomość, że proces jego projektowania zaczyna się już na etapie budowy, wyboru schodów wewnętrznych czy rozplanowania pomieszczeń.

Ładne wnętrze to coś zależnego przede wszystkim do gustu danej osoby. Projektanci wnętrz, biorąc pod uwagę nie tylko ten gust, ale i zasoby finansowe czy zamysł projektu, dobierają odpowiednie elementy do każdej przestrzeni. Jednym z istotnym wyborów jest dobór schodów: czy wybrać klasyczne rozwiązania, czy raczej drewniane schody zabiegowe? Co będzie lepszym wyjściem?

Życie wokół schodów

Każdy projektant wnętrz zdaje sobie sprawę z tego, że stworzenie idealnego projektu często oznacza wybór serca wnętrza. We współczesnych domach czy mieszkaniach wielopoziomowych niejednokrotnie sercem tym zostają schody. Nie ma w tym nic dziwnego: łączą one konkretne piętra, muszą być dostosowane do domowników, bezpieczne, ale i estetyczne. Drewniane schody zabiegowe często wygrywają z klasycznymi rozwiązaniami żelbetonowymi między innymi z uwagi na łatwą wymianę, prosty montaż, ale również estetykę oraz lekkość, którą nadają wnętrzom.

Trochę realiów

Projektowanie wnętrza to nie tylko czynienie go pięknym, ale również funkcjonalnym. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się nie na schody proste, ale drewniane schody zabiegowe, które skręcają względem podłoża o 90 czy 180 stopni. Sprawdzają się one w niewielkiej przestrzeni, bo zajmują po prostu mniej miejsca. Elegancja schodów drewnianych i ich lekka konstrukcja nie przytłaczają pomieszczenia, a więc drewniane schody zabiegowe mogą być z powodzeniem zamontowane również np. w większym salonie i prowadzić do bardziej prywatnej części domu. Alternatywnie wykorzystywać można schody spiralne, które zajmują jeszcze mniej przestrzeni, ale są też mniej bezpieczne np. dla małych  dzieci czy osób starszych.

Niełatwy wybór

Decyzja o kolorze czy ostatecznych materiałach, z których wykonane są schody, nie należy do najprostszych. Drewniane schody zabiegowe, prócz oczywiście drewna, zawierają w sobie również metal. Tutaj w grę wchodzi albo połączenie prostych form, albo wręcz metaloplastyka, zwłaszcza w zakresie balustrad. Takie najbardziej klasyczne rozwiązania są również bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia oraz odporne na zniszczenia wraz z czasem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here