Nastrojowe oświetlenie łazienki

0
2471
Nastrojowe oświetlenie łazienki

Łazienka to miejsce, które idealnie nadaje się na wieczorny relaks. Pomieszczenie to powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również stanowić przestrzeń do komfortowego relaksu. Jak więc stworzyć miejsce, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również klimatyczne? Jakie oświetlenie do łazienki wybrać? Kilka źródeł światła czy jedna główna lampa? Sprawdź nasze propozycje.

Jakie lampy do łazienki wybrać?

Wybór oświetlenia jest kluczowy w każdym pomieszczeniu, nie tylko w łazience. Jednak przestrzeń ta jest z reguły dość intensywnie eksploatowana, dlatego szczególnie warto zadbać tu o odpowiednie oświetlenie. Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju modeli lamp, które są uznawane za łazienkowe. Najczęściej jednak decydujemy się na klasyczne i ponadczasowe oświetlenie, ponieważ lampy te są najbardziej dostępne.

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest ta, że przede wszystkim w łazience powinniśmy zastosować kilka różnych źródeł światła, rozmieszczonych w różnych miejscach. Faktem jest, że różne pory roku niosą ze sobą różne potrzeby, również te związane ze światłem. W ciągu dnia pracy potrzebne jest nam bardziej intensywne światło, które pomaga się skupić na pracy i właściwie wypełniać obowiązki. Inaczej jest wieczorem i późnym popołudniem, gdy chcemy odpocząć. Wówczas potrzebujemy mniej intensywnego światła, które pozwoli nam na komfortowy wypoczynek. Nie warto więc do łazienki wprowadzać lampy o zbyt dużym natężeniu światła. W miejscach, które są przeznaczone do wypoczynku powinniśmy więc postawić na oświetlenie o delikatnej, ciepłej barwie oraz niewielkim natężeniu światła, takie jak np. kinkiet gipsowy czy shilo lampy. Właściwy dobór lamp ma ogromne znaczenie. Jego wpływ na nas ocenimy podczas wieczornej toalety czy tuż przed snem. Sztuczne światło może przeszkadzać nam w utrzymaniu naszego stałego dobowego rytmu, skutecznie utrudniając regenerację czy zasypianie. Jakie oświetlenie powinniśmy więc wybrać do łazienki?

Oświetlenie łazienki – funkcjonalne i klimatyczne jednocześnie

Nietypowe efekty świetlne możemy osiągnąć nie tylko przez odpowiednią barwę światła, ale również jego kolorystykę. Najprostszym sposobem na wprowadzenie do wnętrza trochę klimatu jest wybór prostej listwy oświetleniowej, która może skutecznie odmienić wnętrze. Jakie kolory oświetlenia wprowadzić więc do łazienki? Kolor żółty może poprawiać nastrój i ożywiać, pomarańcz oznacza radość i ciepło, a zielone światło ma silne działanie uspokajające i lecznicze. Właściwości sprzyjające odpoczynkowi ma kolor niebieski.

Planując oświetlenie łazienki warto więc zastanowić się nad tym, czy nie warto wprowadzić do łazienki trochę koloru, również w postaci oświetlenia. Podczas aranżacji łazienki nie powinniśmy więc zapominać o oświetleniu, które gra tam niezwykle ważną rolę. Warto więc skorzystać z porady fachowca, który pomoże dobrać idealne lampy do naszej łazienki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here