Nadaj meblom drugie życie

0
1735
Nadaj meblom drugie życie

Posiadasz meble po rodzinie, znajomych lub poprzednich właścicielach domu czy mieszkania i nie stać Cię na ich wymianę? Jednocześnie chciałbyś odświeżyć wnętrze i nadać mu indywidualnego charakteru? Spróbuj nadać starym meblom drugie życie – czasem wystarczy tylko trochę je przerobić (np. odświeżyć fronty i zmienić uchwyty meblowe). Jak się za to zabrać?

Nie tak prosto przemalować

Decydując się na renowację starych mebli, możesz wpaść na dość popularny pomysł przemalowania ich na inny kolor. Na etapie wizji wydaje się to być genialnie proste i efektywne rozwiązanie. Gorzej jednak z jego realizacją.

Okazuje się bowiem, że nie wszystkie meble da się estetycznie przemalować – niektórych z nich nie można oczyścić ze starego koloru, inne pokryte są okleiną, która nie nadaje się do malowania, a jeszcze inne po pomalowaniu wyglądają gorzej, niż przed. W niektórych przypadkach rozwiązanie to całkowicie odpada.

Może więc okleić lub zostawić?

Alternatywą dla przemalowywania mebli jest ich oklejenie. W sklepach internetowych i z artykułami wyposażenia wnętrz można dostać specjalne folie przeznaczonego do tego celu. Niektóre meble można też ozdobić przy pomocy zwykłej tapety.

Warto też zastanowić się nad zostawieniem frontów mebli takimi, jakie są. W przypadku mebli drewnianych wystarczy zdjąć uchwyty do mebli, oczyścić je lekko przy pomocy delikatnego papieru ściernego i odświeżyć bejcą lub lakierobejcą.

Diabeł tkwi w szczegółach

Całkowicie nowy wygląd starych mebli kuchennych może nadać im np. nowy blat czy nowe uchwyty do mebli. To zdumiewające, jak takie szczegóły potrafią zmienić wydźwięk i stylistykę mebla.

Duży wybór uchwytów meblowych zobacz w sklepie internetowym https://www.regalka.pl/uchwyty-meblowe – fikuśne, kolorowe gałki czy uchwyty w stylu glamour zmienią nawet najbardziej ponury mebel w zachwycające dzieło sztuki.

Gotowy na metamorfozę starych mebli? W takim razie – do dzieła! Przekonaj się sam, jak łatwo nadać meblom z drugiej ręki nowe, piękne życie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here