Motywy florystyczne idealnym sposobem na ozdobienie wnętrza!

0
2990

Komuś mogłoby się wydawać, że są one nazbyt proste czy banalne, że zdecydowane lepiej byłoby wybrać zupełnie inne printy. Ktoś pomyślałbym, że z pewnością nie ma żadnych ciekawych model i z tego gatunku. To wszystko mity. Okazuje się bowiem, że motywy florystyczne nadal zajmują bardzo wysokie miejsce, gdy chodzi o najpopularniejsze printy w dekoracjach i ozdobach. Trudno się temu dziwić, są niesamowicie wdzięczne, potrafią wprowadzić dużo rodzinnej atmosfery i ciepła, a ponadto są zawsze modne.

Na jakie dekoracje kwiatowe warto się zdecydować?

Kwiaty pojawiają się tak naprawdę niemal wszędzie. Zwłaszcza na wiosnę, kiedy spora część osób pragnie zamienić swoje wnętrza   oazy wyjątkowości, motywów kwiatowych nie brakuje. Warto na przykład nabyć zasłony w różyczki, gdy chce się zmienić zwyczajny pokój dzienny w pomieszczenie będące przykładem stylu shabby chic. Pełna uroku poduszka z motywem łąki pełnej kwiatów to natomiast bardzo udany sposób na rozświetlenie i niebanalne udekorowanie zwyczajnej szarej sofy, która bez tego byłaby z pewnością niezmiernie nudna i banalna.

Osoby, którym wydaje się, że motywy florystyczne są nudne  i na pewno występują głównie w babcinych kuchniach czy sypialniach, muszą wiedzieć, że to mit. Okazuje się bowiem, że w zależności od konkretnego motywu mogą one być przedstawicielami przeróżnych nurtów stylistycznych i podkreślać je we wnętrzu. Jakieś przykłady? Oczywiście!

Na przykład fototapety ścienne przedstawiające pełne uroku dmuchawce (najczęściej w wydaniu czarno-białym bądź też w sepii) to modelowy wręcz przykład stylu retro, który zdobył ostatnimi czasy  w naszym kraju naprawdę spora popularność. Kiedy zastosujemy tego typu ozdobę  naścienną, dodatkowo stawiając na komodzie zegar stylizowany na dziewiętnastowieczny oraz wazon przypominający ten właśnie okres w dziejach, bardzo szybko się okaże, że niezwykły klimat retro udało nam się uzyskać bez trudu i bardzo niskim kosztem.

Nieco inaczej ma się rzecz chociażby w przypadku pełnych uroku, nieco zabawnych kolorowych palm. To genialne rozwiązanie w przypadku pokoju należącego do osoby, która lubi sporą dawkę humoru i nieoczywistości w swoich przestrzeniach. W ten prosty sposób styl vintage zostanie dodatkowo podkreślony – takie odwołania do czasów dawniejszych są niezwykle polecane i interesujące!

Nie możemy zapominać tez o drobnych printach kwiatowych (na przykład przedstawiających pełne uroku różyczki), które są idealnym odniesieniem do motywu shabby chic. W typowo kobiecych przestrzeniach prezentują się one niezwykle ciekawie.

Fototapety ścienne z przepięknymi orchideami będą zaś rozwiązaniem numer jeden wówczas, kiedy będziemy chcieli nadać im nieco dalekowschodniego orientalnego klimatu. To też dobry sposób na udekorowanie salonu piękności – i często wykorzystywany.

Jak kształtują się ceny?

Myliliby sieci, którzy twierdziliby, że za tego typu naścienne dekoracje trzeba dużo zapłacić., Jeśli stylową fototapetę na cała powierzchnię ściany możemy mieć już za kwotę rzędu stu pięćdziesięciu czy dwustu złotych, to jest to jak najbardziej tani sposób na udekorowanie przestrzeni!

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here