Meble kuchenne na wymiar – poznaj zalety

0
2404
Meble kuchenne na wymiar - poznaj zalety

Każdy marzy o pięknie urządzonym wnętrzu – nie tylko pod względem estetyki, ale także praktyczności i funkcjonalności. Planując aranżację pomieszczenia warto pamiętać o tym, iż w większości przypadków podjęte decyzje będą miały swoje konsekwencje przez dłuższy okres czasu.

Szczególnie istotne jest właściwe urządzenie kuchni – gdyż to pomieszczenie często uchodzi za serce domu i to tu spędza się bardzo dużo czasu. Jednak kuchnia to przede wszystkim miejsce do przygotowywania posiłków, dlatego powinno być wygodne i praktyczne. Aby spełnić oba te warunki warto zdecydować się na meble kuchenne na zamówienie.

Zalety mebli kuchennych na wymiar

Meble kuchenne na wymiar z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak dlatego, iż kuchnie to często pomieszczenia nierówne, niewymiarowe, pełne zakamarków i skosów, które niezwykle trudno zagospodarować. Dodatkowo kuchnia to pomieszczenie, gdzie należy umieścić wiele sprzętów AGD, co dodatkowo utrudnia harmonijne zagospodarowanie przestrzeni. Meble sprzedawane w salonach w większości przypadków charakteryzują się standardowymi wymiarami, które – mówiąc szczerze – do wielu kuchennych pomieszczeń po prostu nie pasują. W tym przypadku najlepszym wyjściem są kuchnie na wymiar, które posiadają wiele zalet.

Dopasowanie zabudowy kuchennej do warunków

Możliwość zagospodarowania każdej przestrzeni i optymalne jej wykorzystanie, gdyż kuchnie na zamówienie są wymierzone i wykonane z dokładnością co do milimetra. Nie ma możliwości, aby w przypadku mebli kuchennych na wymiar coś nie pasowało, coś się nie mieściło czy coś wystawało. Każdy mebel (jego kształt i wymiar) jest dopasowywany do konkretnego pomieszczenia – bez względu na jego nietypowość.

Dowolność koncepcji i swoboda 

Swoboda działania, gdyż kuchnie na wymiar umożliwiają urządzenie wnętrza według własnych upodobań i preferencji. To od samego zainteresowanego zależy, gdzie chce umieścić szafki, stół czy blaty. Dzięki temu ma się świadomość, iż kuchnia jest prywatnym projektem urządzającego.

Optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni

Wysoka funkcjonalność, gdyż meble kuchenne na wymiar umożliwiają zagospodarowanie przestrzeni w sposób całkowicie optymalny. Nie ma tu niewykorzystanych i pustych miejsc – wszystko układa się w praktyczną i wysoce funkcjonalną całość.

Wyższa jakość kuchni

Wysoka jakość wykonania, gdyż kuchnie na zamówienie to indywidualny projekt (wykluczający masową produkcję) i możliwość wybrania materiałów najwyższej jakości.

Estetyka i dodatkowe możliwości aranżacyjne

Możliwość zabudowania sprzętów kuchennych, a tym samym ukrycie tych, które są nieestetyczne bądź nie pasują do ogólnego wystroju wnętrza.

nowoczesna kuchnia

Czy meble kuchenne na wymiar mają jakieś wady?

Największą wadą kuchni na zamówienie jest niewątpliwie ich cena – często wielokrotnie przekraczająca koszt mebli gotowych. Dodatkowym minusem jest czas, jaki jest niezbędny na wykonanie wszystkich prac. Jednak zalety kuchni na zamówienie zdecydowanie przeważają nad minusami, a dzięki takiemu rozwiązaniu można stworzyć pomieszczenie w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb, a jednocześnie oryginalne, estetyczne i trwałe.

Interesują Cię kuchenne inspiracje i niecodzienne projekty? Obejrzyj prace studia projektowego www.vena-kuchnie.pl, specjalizującego się w projektowaniu mebli kuchennych na wymiar. 

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here