Małe domki dla wymagających

0
3212
Team of architects at a building site looking at blueprints

Małe, przytulne domki, a nie wille i wielkie domostwa są teraz w modzie – w budownictwie pojawiła się moda na minimalizm.

– Niezależenie od wielkości domu trzeba zwrócić uwagę na zasady bezpieczeństwa – podkreśla jednak projektant współpracujący z firmą Crynoline.pl, która zajmuje się montażem drabin zewnętrznych.

Proces projektowania i budowania małego domu niczym się oczywiście nie różni od powstawania wielokondygnacyjnego budynku – może poza czasem. Na rynku jest coraz więcej firm, które kompleksowo zajmą się wybudowaniem naszego domu marzeń. Im mniejszy, tym szybszy czas realizacji i niższe koszty.

Mniej powierzchni do sprzątania

Czy przeciętna, polska rodzina potrzebuje trzech łazienek i dwóch pokoi gościnnych? Nie! Wystarczy oddzielna sypialnia dla każdego, łazienka, kuchnia, salon – ewentualnie gabinet, jeśli jest taka konieczność.

Mały domek ma mnóstwo zalet – począwszy od mniejszych kosztów ogrzewania, po ograniczoną liczbę powierzchni do sprzątania. Poza tym – jeżeli potrzebujemy przestrzeni – można go postawić na sporej działce i zaaranżować piękny, duży ogród, a także taras lub werandę.

Zanim więc zainwestujemy w wielki dom, powinniśmy się zastanowić, jakie potrzeby mamy my i nasi bliscy. Jaki metraż będzie dla nas najbardziej komfortowy? Czy faktycznie musimy mieć dwa piętra i dodatkowe pomieszczenia, które pewnie i tak na co dzień nie będą wykorzystywane?

Bez piętra

Małe domki mają jeszcze jedną zaletę – zazwyczaj są parterowe. Warto o tym pomyśleć w perspektywie lat i starości – która prędzej czy później nadejdzie. Piętro oznacza codzienne wspinanie się po schodach – dzisiaj nie jest to problem, ale z czasem może się nim stać.

Także w przypadku posiadania lub planowania dzieci parterowy dom jest bardzo wygodny – nie trzeba robić żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

Małe może być piękne

Małe domki mogą mieć przeszklone salony i wszystkie inne udogodnienia – nie ma tu żadnych ograniczeń. Gotowe, pełne uroku projekty można zobaczyć na stronach firm deweloperskich i budowlanych, a także w ich katalogach i folderach. Firmy te gwarantują komfort i wygodę, a także podkreślają, że małe domy są po prostu przytulniejsze niż duże wille.

– Nie ma żadnych dodatkowych wymogów – przyznaje projektant. – Nawet jeśli pojawia się jakiś problem, można skorzystać z fachowego doradztwa – takiego, jakie oferuje firma Crynoline.pl.

Małe jest więc faktycznie piękne, a poza tym – funkcjonalne i wygodne. Dodatkowo – im mniejsza przestrzeń, tym więcej okazji do rodzinnych rozmów, spotkań, wspólnego spędzania czasu. Jeśli więc twoja familia nie jest wielopokoleniowa ani wieloosobowa – zastanów się nad małym domkiem – takie lokum jest teraz w modzie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here