Lemir – polski producent oświetlenia w każdym stylu

0
1846
Lemir – polski producent oświetlenia w każdym stylu

Wiele osób dąży do tego, by wybierać produkty rodzimych firm. Dobrą wiadomością będzie dla nich to, że urządzając dom bez problemu znajdą lampy polskich producentów, i to bez względu na styl, jaki wybrali. Jedną z naszych krajowych firm jest Lemir – producent lamp w różnych stylach, jednak w widoczną tendencją do inspirowania się klasycznymi formami. Prezentujemy najciekawsze z nich.

Propozycje lamp klasycznych i retro

Lampy klasyczne oraz te w stylu retro cieszą się dużym powodzeniem wśród osób lubiących tradycyjne podejście do projektowania przedmiotów. Wzornictwo nawiązujące do tradycyjnego, roślinne motywy czy kolorystyka składająca się z zieleni, beżów i starego złota są często spotykane w projektach utrzymanych w stylu retro. Taka estetyka chętnie wybierana jest nie tylko przez osoby otaczające się antykami. Wiele współczesnych mebli jest wykonanych w neutralnym stylu, i to od szczegółów zależy, jakiego nabiorą charakteru. Może się okazać, że ten sam mebel doskonale wpasuje się zarówno w mieszkanie urządzone meblami retro, jak i supernowocześnie, i podobnie jest z lampami.

Niektórzy lubią świadomie bawić się konwencjami, wyszukując nietypowe zastosowania przedmiotów, które na pierwszy rzut oka lepiej pasowałyby gdzie indziej.

Lampy Lemir w stylu retro bardzo przekonująco odtwarzają dawne trendy w projektowaniu oświetlenia. Osoba niebędąca ekspertem mogłaby nawet wziąć je za autentycznie stare przedmioty. Nic zatem dziwnego, że cieszą się powodzeniem miłośników stylu retro czy glamour, doskonale także sprawdzą się w luksusowych rezydencjach. Kinkiety czy żyrandole Lemir z pewnością sprawdzą się w takich wnętrzach.

Nowoczesne lampy Lemir

Osoby lubiące industrialny i nowoczesny styl także znajdą u polskiego producenta coś dla siebie. Nowoczesne lampy stojące czy wiszące Lemir wpasują się w nowoczesne wnętrza, zarówno minimalistyczne, jak i urządzone w loftowym stylu. Są to na przykład pojedyncze lampy wiszące z kloszem w kształcie dzwonu, dysku lub walca, najczęściej w gładkim kolorze. Zwykle są to odcienie szarości – od bieli do czerni – lub podstawowe barwy tęczy. Często stosowane są też rozwiązania polegające na wykorzystaniu wielu żarówek, a w celu lepszego rozproszenia światła wykorzystywane jest mleczne szkło lub płyta plexi.

Neoklasyczne lampy Lemir

Niektóre lampy polskiego producenta zręcznie łączą style i konwencje, jak na przykład żyrandol Kapra – lampa w klasycznym kształcie, wykończona w nowoczesny sposób. Zamiast patyny zastosowane jest więc chromowanie, a bogate motywy roślinne zostały wyeliminowane. Nawiązujące do klasycznych świeczników ramiona są płaskimi listwami, zamiast często spotykanych dawniej wygiętych rurek. Można powiedzieć, że jest to esencja stylu neoklasycznego. Polega on na stosowaniu tradycyjnych kształtów i rozwiązań, takich jak wieloramienne lampy z abażurami, ale z nowoczesnym rysem. Często są to bardzo uproszczone kształty lub materiały zastosowane w nowoczesnym stylu – na przykład abażur zasygnalizowany z wykorzystaniem metalowych prętów.

Lampy Lemir, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne, można znaleźć na przykład tu: https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/4_lemir. Na szczególną uwagę zasługują kolekcje składające się z różnych typów oświetlenia: lamp wiszących, podłogowych czy ściennych. Pozwala to urządzić oświetlenie w całym domu lub jego części w spójnym stylu. Kinkiety i żyrandole Lemir są więc dobrym wyborem w sytuacji, gdy mamy określoną wizję wystroju wnętrza lub chcemy oświetlić zabytkowe pomieszczenie, w którym części lamp brakuje lub są nie do naprawienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here