Kosztorys domu jednorodzinnego

0
3452
Kosztorys domu jednorodzinnego

Jeśli chcesz zbudować dom jednorodzinny, to po prostu najlepiej będzie jeśli przed tym stworzysz odpowiedni kosztorys. To z pewnością pomoże przewidzieć chociaż mniej więcej koszty, które będzie trzeba ponieść. Dlatego, warto właśnie obmyślić kosztorys przed postawieniem domu. Oczywiście można to zrobić samodzielnie lub z wykorzystaniem firmy, która specjalizuje się w robieniu tego typu projektów. Najlepiej jest przed określeniem, ile kosztuje postawienie całego domu pomyśleć o tym, co i w jakim standardzie chcemy zbudować. Można też skorzystać z gotowych kosztorysów budowy domu, które można znaleźć w sieci. Są to zwykle domy o powierzchni 100, 140 oraz 200 m2. Ponieważ są to najczęściej wybierane w Polsce rozmiary domów w ostatnim czasie.

Kosztorys domu jednorodzinnego

Rozbudowa domu

Jeśli natomiast planujesz rozbudowę domu albo budowę domu o innej powierzchni, niż jest wymieniona w naszym przykładzie, to skorzystaj z kalkulatora obliczeniowego, który także znajdziesz w sieci. Jest to naprawdę łatwe i proste, może zająć maksymalnie 15 minut. Koszty budowy domu oszacujemy do stanu, który umożliwiają szybkie zamieszkanie. Ponadto, wyszczególnimy wszystkie etapy. Szybko sprawdzimy ile więc kosztuje budowa domu w stanie surowym otwartym czy zamkniętym, a także deweloperskim oraz ile będzie kosztowało całe wykończenie oraz wyposażenie gotowego domu pod klucz. W ramach takiego wykończenia pod klucz sprawdzamy w przypadku każdego z domów wszystkie koszty wyposażenia łazienki, kuchni a także wykończenia i wyposażenia pozostałych pomieszczeń.

Ceny

Wiele działań zależy też oczywiście od cen, jakie oferują nam konkretni producenci. Otóż, jeśli jakaś konkretna firma ma niskie ceny, to wiadomo, że kosztorys będzie wyglądał trochę inaczej niż w przypadku gdy firma, którą zatrudniamy ma wysokie ceny. Warto to więc wziąć pod uwagę już przy pisaniu projektu oraz kosztorysu. Taki kosztorys domu jednorodzinnego jest też oczywiście dla nas ważny w sytuacji, gdy chcemy wziąć kredyt na budowę domu. Musimy mieć wtedy choćby szacunkowe rozeznanie dotyczące wysokości poniesionych kosztów. To nam z pewnością wiele spraw ułatwi. I zaoszczędzi nerwów, które mogłyby powstać gdyby nagle okazało się, że musimy płacić dużo więcej niż nam się wydawało wcześniej.

Jeśli jednak po rozeznaniu stwierdzimy, że budowa własnego domu, to nie jest zadanie, którego chcemy się podjąć, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań. Jednym z nich są domy Reda. Dwupoziomowe budynku mieszkalne mogą być dobrą alternatywą, klasycznego domu jednorodzinnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here