Koszt budowy domu- Stan surowy

0
4039
Koszt budowy domu

Taki koszt oczywiście może być bardzo różny w zależności od danej firmy, która oferuje nam budowę domu. Jeżeli chcemy koniecznie mieć dom w stanie surowym, by później móc na przykład zaoszczędzić na różnego rodzaju dobudówkach, to możemy zapoznać się z ofertami różnych firm proponującymi tego typu rozwiązania. Takie domy są zwykle budowane szybciej niż te pod klucz. Ich budowa bowiem nie wymaga aż tak dużego zaangażowania czasowego. Stan surowy to przecież stan, w którym dom wymaga jeszcze wielu dodatkowych czynności, aby móc go nazwać gotowym. Dlatego zwykle budowa domu w stanie surowym może być oczywiście tańsza niż krótsza. Dopiero potem następuje przecież wylewanie podłóg, kładzenie kafelek, całej elektryczności itp. To też oczywiście zajmie sporo czasu, więc trzeba to wszystko doliczyć i mieć tego świadomość.

Koszt budowy domu

Stan surowy a gotowy dom

Budowa domu w stanie surowym może więc z pewnością kosztować mniej niż w przypadku tak zwanego domu pod klucz, który w zasadzie jest od razu gotowy do użytkowania. Dlatego, wiele osób decyduje się jednak na budowę domu pod stan surowy, co może zdecydowanie ograniczyć koszty. Oczywiście tutaj należy doliczyć jeszcze wiele innych działań, tak aby dom był w pełni zdatny do użytku. Jednakże nie jest to aż tak kosztowne, oczywiście przy prawidłowym doborze firm. Niektórzy jednak wolą, gdy dana firma zbuduje im praktycznie gotowy dom. Takie rozwiązanie też ma oczywiście swoje zalety. Między innymi takie, że gdy jedna firma wykonuje cały dom, to nie trzeba jej pracownikom wszystkiego na każdym kroku tłumaczyć.

Mieszkanie

Po zapłaceniu całego kosztu budowy domu w stanie surowym można zająć się tak zwanym wykończeniem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nie powinno nam ono zająć więcej niż 2 miesiące. Oczywiście zawsze można coś przyspieszyć lub skrócić. Jeśli bardzo nam zależy na ograniczeniu czasu, zawsze możemy zatrudnić taką firmę, która daje gwarancję krótkiego czasu wykonania budowli. Dzięki temu z pewnością zaoszczędzimy na czasie, a i pewnie nasze zdrowie psychiczne będzie w lepszym stanie. Bo każdy kto kiedykolwiek budował dom wie, że z tym całym przedsięwzięciem są związane ogromne nerwy.  Jeśli więc chcemy tego sobie oszczędzić, to oczywiście możemy zatrudnić firmę, która zrobi wszystko tak szybko, jak tylko się da. Nie zwalnia nas to jednak z dbania o jakość inwestycji i patrzenia ekipie budowlanej na ręce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here