Kąt do pracy w domu – jak go urządzić?

0
2794
Kąt do pracy w domu – jak go urządzić?

Coraz więcej Polaków pracuje zdalnie – czasami jedynie w niektóre dni tygodnia, ale najczęściej – na stałe. By poprawić efektywność freelancingu w domu warto stworzyć wygodny kącik z biurkiem oraz miejscem do przechowywania dokumentów.

Poniżej prezentujemy kilka rad, które pozwolą urządzić w domu niewielkie biuro, idealne dla osób, które zajmują się telepracą.

Zacznij od biurka i fotela

Jeśli regularnie pracujesz w domu – warto zainwestować w wygodny blat oraz siedzisko. Nie sprawdzą się w tej sytuacji meble dla dzieci – mają one nieodpowiednie wymiary dla osób dorosłych. Praca przy niedopasowanym biurku oraz na niewygodnym krześle może skończyć się bólami pleców, a w konsekwencji chorobami zwyrodnieniowymi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak właściwa, wygodna postawa siedząca pozytywnie odbija się na efektywności. Idealne biurko powinno mieć wysokość około 70-75 centymetrów, dla wyższych osób co najmniej 80. Rozmiar blatu powinien pozwolić na rozstawienie tam sprzętu (np. komputera) oraz dodatkowych materiałów – dobrze sprawdzi się np. biurko o szerokości 80 i długości 120-160 centymetrów. Świetne propozycje biurek ma w swojej ofercie Fabryka Mebli Biurowych Wuteh: http://wuteh.com.pl/produkt-kategoria/biurka/. Jeśli nie mamy dość miejsca, warto pomyśleć np. o stole składanym.

Fotel do pracy powinien mieć regulowaną wysokość, podłokietniki oraz zagłówek. Wygodną opcją są fotele na kółkach, o profilowanych plecach. Przed kupnem najlepiej po prostu przetestować dany model samodzielnie, odwiedzając dany sklep – to najlepszy sposób na kupienie mebla, który spełni nasze oczekiwania.

Domowe biuro – w salonie czy sypialni?

Większość z nas nie ma możliwości wygospodarowania na domowe biuro osobnego pomieszczenia. Pracujemy w salonie, sypialni… lub kuchni. Decydując się na lokalizację kąta do pracy warto wziąć pod uwagę innych domowników oraz godziny naszej pracy. Jeśli często pracujemy popołudniami – lepiej biurko ustawić w sypialni albo mniej uczęszczanej części mieszkania. Inaczej mogą nas czekać konflikty z resztą rodziny, która chce obejrzeć telewizję, spotkać się ze znajomymi albo po prostu poleżeć na kanapie.

Wydzielenie osobnego kąta do pracy działa także mobilizująco na nas samych – warto ustalić, że pracujemy w określonych godzinach – widok biurka, gotowego do pracy będzie na nas wpływał stymulująco. Osobne miejsce pozwala także nauczyć domowników, że w momencie, gdy pracujemy, nie należy nam przeszkadzać – bardzo wiele osób uważa, że praca w domu nie jest równoznaczna z pełnowymiarowym zatrudnieniem i kawka w południe lub podrzucenie dziecka do pilnowania to dla tak zatrudnionych żaden kłopot.

Domowe biuro może być pomysłowe

Wielu freelancerów obawia się, że kąt w domu zepsuje nieco klimat wnętrza i sprawi, że stanie się ono mniej przytulne. Jednak w sieci znaleźć można wiele pomysłów na ciekawe, interesujące aranżacje takiego miejsca. Palety, drabiny, blat zamontowany na ścianie – wszystko zależy od naszej kreatywności, budżetu i dostępnych materiałów. Jednak przyjemny kąt do pracy można wyczarować już za parę stówek.

Materiał reklamowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMyjki wysokociśnieniowe
Następny artykułPastelowy pokój dla dziecka
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here