Kabina prysznicowa – najważniejszy element łazienki?

0
1631
Kabina prysznicowa - najważniejszy element łazienki?

Wyposażając łazienkę, przede wszystkim trzeba skupić się na urządzaniach sanitarnych, gdyż to pomieszczenie zostało powołane właśnie głównie do tego, aby umożliwić domownikom korzystanie z prysznica, toalety czy umywalki. Nie należy zapominać, że liczy się również cała otoczka, czyli np. blat, szafki oraz kabiny prysznicowe. W tym artykule w szczególności skupimy się na tym ostatnim i rozwiniemy tezę postawioną w jego tytule, czyli: czy kabinę prysznicową można uznać za najważniejszy element w łazience?

Jaki typ kabiny wybrać?

Pomimo że niektórzy rezygnują w swoich łaziankach z kabiny prysznicowej, to zawsze konieczne jest wygospodarowanie przestrzeni, która będzie miejscem zaaranżowanym specjalnie do kąpieli. Oczywiście pomijamy tutaj łazienki, w których w roli głównej występuje wanna, ponieważ debata na dotycząca tego, który z tych wariantów jest lepszy, wygodniejszy i bardziej ekonomiczny to temat na całkiem osoby artykuł. Na montaż kabin prysznicowych trzeba zdecydować się zazwyczaj już na etapie projektowania pomieszczenia łazienkowego. Jak nie trudno się domyślić jest to element, który zajmie stosunkowo najwięcej miejsca, dlatego najlepiej to względem niego aranżować pozostałą przestrzeń. Duże znaczenie odgrywa tutaj również rozmieszczenie rur, które będą zasilać prysznic, aczkolwiek obecnie istnieje bardzo wiele innowacyjnych systemów, które umożliwiają ustawienie prysznica właściwie w dowolnym miejscu.

Prysznic bez brodzika?

Wśród rodzajów kabin prysznicowych rozróżnienie polega najczęściej na wielkości brodzika, czyli podstawy, na której będzie osadzona cała reszta. Ściany kabin prysznicowych wykonane są zazwyczaj z przeźroczystego plastiku lub temu podobnych tworzyw sztucznych, aczkolwiek w niektórych droższych wariantach wykorzystuje się również szkło. Kabiny prysznicowe różnią się także ze względu na sposób otwierania drzwi. Najczęściej są to drzwi rozsuwane, aczkolwiek istnieją również warianty, gdzie drzwi otwierają się w tradycyjny uchylny sposób. Napisaliśmy o tym, że rodzaj kabin prysznicowych dobiera się względem brodzika. Nie można zapominać, że obecnie bardzo popularne są łazienki z kabiną prysznicową, ale bez brodzika. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w łazienkach o małej powierzchni, gdzie liczy się każdy centymetr. Wtedy to odpływ znajduje się bezpośrednio w podłodze, a ściany kabiny prysznicowej dotykają bezpośrednio kafelków.

Ciężko jednoznacznie orzec, że kabiny prysznicowe to najważniejsze elementy w łazience, aczkolwiek wszędzie tam, gdzie istnieje taka forma, są one konieczne. W tym artykule wymieniliśmy kilka rodzajów i mamy nadzieje, że będą to pomocne rady dla wszystkich, którzy aktualnie są na etapie projektowania swoich łazienek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here