Jakie wybrać nasiona do trawnika?

0
2933
Jakie wybrać nasiona do trawnika?

Marzysz o intensywnie zielonym i gęstym trawniku? Wiosna to doskonała pora na zrealizowanie swoich ogrodniczych planów. Najpierw jednak, żeby uzyskać obfity plon, musisz mieć co zasiać. Zobacz, jak wybrać nasiona trawnika oraz jak pielęgnować źdźbła.

W kwietniu przeschnięta ziemia w ogrodzie i temperatura utrzymująca się na poziomie ponad 10°C tworzą sprzyjające warunki do zakładania trawnika. Chcesz założyć okazałe zielone królestwo? Potrzebujesz do niego wspaniałego kobierca. Pomoże Ci w tym Ziemovit, który na ogrodzie zna się jak nikt inny.

Przeznaczenie trawnika a wybór nasion

Miejsce szalonych zabaw dla Twoich dzieci i domowych pupili, a może zielona dekoracja terenu wokół domu? W zależności od tego, jaką funkcję ma pełnić trawnik – ozdobną czy rekreacyjną – powinieneś dobrać odpowiednie nasiona traw. Do dyspozycji masz:

 • uniwersalny trawnik,
 • wytrzymały trawnik.

Uniwersalny trawnik Ziemovit to mieszanka nasion, która jest przeznaczona do trawników ozdobnych, a więc takich nienarażonych na dużą eksploatację. Za jego pomocą stworzysz zielony trawnik gęsty niczym dywan. Po upływie 7 dni od zasiania zaczną rosnąć źdźbła wytwarzające mocny system korzeniowy. Natomiast do trawnika, który będzie musiał sprostać intensywnemu użytkowaniu, lepszy okaże się wytrzymały trawnik. Ta specjalna mieszanka nasion stanowi sposób na wytworzenie mocnego systemu korzeniowego oraz zwartej, wyrównanej darni. Taki trawnik będzie miał zdolności regeneracyjne i odporność na niekorzystne warunki. Może zdarzyć się jednak – gdy trawa jest przesuszona lub przenawożona – że nawet na bardzo wytrzymałym trawniku pojawią się ubytki. W tej sytuacji należy bezzwłocznie zacząć działać.

Nasiona do regeneracji trawnika – sposób na ubytki

Nie załamuj rąk, gdy odkryjesz braki w trawie w swoim ogrodzie. Z pomocą Regeneratora Trawnika błyskawicznie sobie z nimi poradzisz. Co daje zastosowanie regenerującej mieszanki nasion? Przede wszystkim wytworzenie dużej liczby pędów, które szybko zagęszczą i wzmocnią trawnik. Jego użycie jest proste, a efekty zobaczysz po kilku dniach. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z instrukcją:

 • najpierw oczyść uszkodzone miejsce i usuń z niego zeschnięte rośliny,
 • spulchnij i wyrównaj ziemię,
 • zastosuj nawóz granulowany do trawników Ziemovit,
 • rozsiej nasiona równomiernie i delikatnie przemieszaj z glebą za pomocą grabi,
 • zroś łagodnym strumieniem wody.

Zakładasz trawnik? Pamiętaj o tych 5 rzeczach:

 • wyborze nasłonecznionego miejsca w ogrodzie – trawa lubi dużo światła,
 • nasionach dopasowanych do funkcji trawnika – rekreacyjnej lub ozdobnej,
 • regularnym podlewaniu młodego trawnika – nie dopuścisz w ten sposób do przesuszenia młodych i podatnych na wysychanie siewek,
 • pierwszym koszeniu – wykonaj je, gdy źdźbła osiągną wysokość ok. 10 cm,
 • stosowaniu nawozów – po raz pierwszy minimum 2 tygodnie po wysianiu nasion.

Chcesz wiedzieć więcej o pielęgnacji trawnika? Zobacz, jak krok po kroku założyć trawnik z Ziemovitem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here