Jaki grzejnik dekoracyjny sprawdzi się w Twoim domu?

0
961
Jaki grzejnik dekoracyjny sprawdzi się w Twoim domu

Wielu osobom grzejnik kojarzy się jedynie z białym, wiszącym gdzieś w rogu elementem wyposażenia. Czas to zmienić! W obecnych czasach mamy do wyboru mnóstwo grzejników dekoracyjnych, które nie tylko pełnią swoje praktyczne funkcje, ale również upiększają przestrzeń. Jakie modele warto mieć w swoim domu?

Pionowy, a może poziomy grzejnik dekoracyjny?

Grzejniki dekoracyjne dostępne na rynku nie ograniczają się jedynie do wszystkim znanych żeberkowych modeli. Coraz więcej producentów oferuje tego typu elementy wyposażenia w najróżniejszych kształtach. Może to być drabina, serce czy gitara. To sprawia, że właściciel domu może wybrać wariant, który najlepiej oddaje jego pasję czy charakter. Jednak największe znaczenie będzie mieć tutaj fakt, czy dany grzejnik dekoracyjny jest pionowy, czy poziomy. Zdecydowanie chętniej wybieranym rozwiązaniem jest grzejnik pionowy. Sprawdza się on w małych wnętrzach, optycznie powiększając przestrzeń i dodając jej wyrazu. Grzejnik poziomy wymaga więcej miejsca ze względu na szerokość, dlatego decydują się na niego raczej osoby, które dysponują większym metrażem. Jednak dostępny jest w naprawdę wielu wariantach, co ułatwia dopasowanie idealnego rozwiązania dla siebie. Wybór należy więc wyłącznie do głównego zainteresowanego.

Grzejnik dekoracyjny jako element spójnej aranżacji

Decydując się na zakup grzejnika dekoracyjnego nie możemy zapominać o tak istotnej kwestii, jaką jest spójność. Nawet najpiękniejszy grzejnik nie będzie prezentował się dobrze, gdy jest wygląd kompletnie nie pasuje do danego wnętrza. Obierając konkretną stylistykę warto trzymać się jej już do końca, dlatego tak ważne jest dopasowanie elementów wyposażenia do ogólnej aranżacji. Ciekawe propozycje można znaleźć między innymi na stronie https://imers.pl/grzejniki-dekoracyjne/. Grzejnik chromowany doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych. Wpisuje się w główną ideę tej konwencji, jaką jest minimalizm, więc z pewnością świetnie uzupełni całość. Z kolei do wnętrz inspirowanych latami 70. poleca się grzejnik dekoracyjny w stylu retro.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here