Jak zaprojektować i ozdobić salon?

0
2441
Jak zaprojektować i ozdobić salon?

Salon jest sercem naszego domu i miejscem, w którym spotykamy się z przyjaciółmi i rodziną na odpoczynek. Powód jest zatem wystarczający, aby wyposażyć nasz salon w stylowe meble, stylowe dekoracje i nastrojowe akcenty oświetleniowe. Odpowiednie rozwiązania sprawią, że salon stanie się naprawdę przytulny.

Jakie kolory wybrać do salonu?

Niezależnie od tego, czy chcemy przeprojektować cały salon, czy też zaktualizować istniejące meble, zanim zaczniemy, jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Należą do nich na przykład kolory i styl wyposażenia wnętrz. Stanowią one podstawę pięknego wystroju salonu i nadają mu indywidualny charakter. Dopuszcza się mieszanie różnych kolorów. Aby pokój dzienny był przytulny, dźwięki powinny pięknie do siebie harmonizować i nie powodować niepokoju.

projekt salonu

Kolory w salonie, takie jak biały, jasnoszary lub kremowy to stylowe klasyki, które można wspaniale połączyć z pastelowymi odcieniami lub intensywnymi kolorami, takimi jak fioletowy, niebieski nocny lub żółty słoneczny. Ogólnie rzecz biorąc, trzy odcienie rodziny kolorów można łączyć z dwoma innymi kolorami i rozluźniać za pomocą koloru akcentującego.

Pomysły na umeblowanie salonu

Aby uatrakcyjnić pokój dzienny, zaleca się pewien układ mebli. Najlepiej jest pogrupować sofę, fotel i krzesła tak, aby były skierowane do siebie. Klasyczna aranżacja salonu wymaga dwóch sof, które stoją naprzeciwko siebie, ponieważ tworzy to harmonijny efekt i ma na celu promowanie komunikacji. Jednak telewizor ma teraz miejsce z przodu, dlatego wielu ludzi łączy kanapę i kilka foteli, które mogą być dopasowane do telewizora w zależności od potrzeb.

salon aranzacja

Ale która sofa jest najlepszym wyborem? Istotnymi czynnikami są, oczywiście, dostępna przestrzeń i kolory w salonie. Należy również zadać sobie pytanie, ile osób korzysta z mebla i czy musi on mieć właściwości wielofunkcyjne, takie jak przekształcenie go w miejsce do spania. Nie może zabraknąć również stolika obok sofy. Kwadratowe stoły dobrze wyglądają, gdy stoją między sofą a fotelami. Jeśli nie mamy fotela, lepiej wybrać model wydłużony. Okrągłe stoły, z drugiej strony, pasują do prawie wszystkich kanap.

Salon jest często używany w połączeniu z jadalnią lub kącikiem do pracy. Aby nadać takiej otwartej przestrzeni życiowej więcej struktury, można wizualnie oddzielić od siebie poszczególne obszary. Oprócz drzwi przesuwnych mogą być stosowane różne pokrycia podłogowe, takie jak płytki, wykładziny dywanowe lub kolory ścian.

salon jak aranzowac

Czy warto zamontować kominek w salonie?

Czasami nawet nie trzeba zmieniać całego wnętrza w salonie, aby nadać mu nowy charakter. Jeśli chcemy mieć ciepłą i przytulną atmosferę, możemy na przykład kupić kominek. Trzaskający ogień i pomarańczowe światło tworzą wspaniałą atmosferę dobrego samopoczucia w każdym salonie. Czy to tradycyjny kominek, czy mały piec, obecnie istnieje wiele modeli dla pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli kominek jest dla nas zbyt drogi lub skomplikowany, możemy zacząć od kilku świec. Zanurzają salon w promiennym blasku.

Atmosferyczne oświetlenie salonu

Idealnie byłoby, gdyby oświetlenie w salonie zostało dostosowane do odpowiednich działań w salonie. Na przykład, jeśli lubimy czytać, możemy umieścić lampę do czytania obok swojego ulubionego fotela.

salon z jadalnia

Kolejne światło na wysokości sofy zapewnia doskonałe podświetlenie do oglądania telewizji, a wisior nad stołem zapewnia odpowiednie oświetlenie na wieczory gier.

Wskazówka: Oświetlenie rozmieszczone na trzech poziomach w salonie tworzy domową atmosferę i doskonałe światło na każdą okazję.

Ozdabianie salonu

Dekoracja w salonie zależy, oczywiście, przede wszystkim od własnych pomysłów. A jednak istnieje kilka wskazówek, które pomogą nam w pełni wykorzystać każdy pokój. Mimo, że preferuje się ostatnio styl minimalistyczny, to gołe ściany w salonie zazwyczaj nie wyglądają zbyt przytulnie.

Kilka zdjęć rodzinnych, znaleziska z pchlim targu lub piękne dzieło sztuki ożywiają salon i nadają mu niepowtarzalną osobowość. Z lustrem na ścianie pokój dzienny rośnie optycznie. Nasze zdjęcia często wiszą zbyt wysoko, ponieważ mocujemy je do ściany stojąc. Jedna z zasad mówi, że powinny one być na poziomie oczu podczas siedzenia.

Inspiracja i projekty salonu: <a href=”https://deko-rady.pl/salon”>https://deko-rady.pl/salon</a>

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here