Jak wybrać oświetlenie do sypialni?

0
541
Jak wybrać oświetlenie do sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, nie tylko ze względu na to, że śpimy w tym pomieszczeniu, ale również relaksujemy się po pracy. Często w tym wnętrzu wykonujemy również makijaż. Dlatego warto umieścić w nim kilka różnych źródeł światła, aby zapewnić sobie dobre oświetlenie, niezależnie od wykonywanych czynności. Jak je dobrać? Podpowiadamy.

Lampki nocne i lampy stołowe – najważniejszy element oświetlenia sypialni

Sypialnia to specyficzne pomieszczenie, ponieważ zazwyczaj lampa sufitowa jest w nim wykorzystywana dość rzadko, ze względu na to, że to lampki nocne i stołowe nadają intymną atmosferę temu wnętrzu i umożliwiają na przykład czytanie w łóżku czy oglądanie telewizji. Z tego powodu, podczas aranżacji tego wnętrza, należy szczególną uwagę zwrócić na dobór odpowiednich lampek nocnych. Warto dopasować je do stylu, w jakim urządzona jest sypialnia. 

Jeżeli postawiliśmy na klimat glamour, wówczas świetnie sprawdzą się na przykład złote lampki dostępne na https://abanet.pl/519-lampy-stolowe-zlote, a także modele bogato zdobione kryształkami czy perłami. Jeśli jednak gustujemy w minimalistycznym stylu, możemy postawić na plastikowe lub metalowe lampki w stonowanym kolorze. Jeżeli w sypialni śpią dwie osoby, warto umieścić je po obu stronach łóżka, aby każda z nich miała swoją własną lampę.

Lampa wisząca do sypialni 

Mimo że lampa wisząca w sypialni jest dość rzadko używana, to jednak warto wyposażyć to wnętrze w taki element, ponieważ czasami jest on przydatny, a dodatkowo może pełnić funkcję dekoracyjną. Podczas wyboru konkretnego modelu, należy kierować się nie tylko jego stylistyką i kolorystyką, ale także budową. W sypialni świetnie sprawdzają się lampy wiszące, które pozwalają na regulowanie natężenia światła, a więc wyposażone są w kilka żarówek. Dzięki temu, zapalając na przykład tylko jedną z nich, nadal jesteśmy w stanie utrzymać dość intymny klimat. Jeżeli jednak potrzebujemy lepiej doświetlić to wnętrze, wówczas wystarczy uruchomić wszystkie.

Oświetlenie toaletki w sypialni

W sypialni bardzo często znajduje się toaletka, przy której kobiety wykonują poranną i wieczorną pielęgnację, ale przede wszystkim się malują. Bardzo ważne jest więc, aby lustro a także przestrzeń wokół niego była odpowiednio doświetlona i by światło padało również na twarz użytkownika. Istotna jest jego barwa, a także temperatura. Przy nieodpowiednio dobranym, sztucznym świetle, możemy mieć problem z wykonaniem makijażu, który będzie wyglądał dobrze w naturalnym świetle. Mowa tutaj przede wszystkim o doborze odpowiedniego odcienia podkładu czy korektora. Dlatego światło powinno padać na twarz równomiernie, a więc najlepiej, jeżeli żarówki umieszczone są wokół lustra lub po jego obu stronach, a ich temperatura barwowa wynosi od 5000 do 6500 K.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here