Jak urządzić salon z dużym oknem?

0
367
Jak urządzić salon z dużym oknem

Salon to w wielu mieszkaniach oraz domach centralny punkt, w którym zwykli gromadzić się domownicy oraz goście. W związku z tym należy odpowiedzialnie podejść do jego aranżacji, dbając o aspekty funkcjonalne oraz estetyczne. Jak należy postępować w sytuacji, gdy w pokoju gościnnym znajduje się pokój z dużym oknem? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Salon z dużym oknem – jak zaaranżować?

Jeśli w Twoim pokoju gościnnym znajdują się duże okna, musisz mieć na uwadze, że:

  • pomieszczenie to będzie dobrze oświetlone przez większość dnia. Taki stan rzeczy sprawia, że umieszczenie w salonie ciemniejszych mebli, tapet lub wykładzin nie powinno stanowić większego problemu,
  • możesz zainstalować w pokoju gościnnym meble o większych gabarytach. Jest tak, ponieważ duże okna optycznie powiększają wnętrza.

A zatem, w przypadku szerokich okien w salonie gościnnym masz szerokie możliwości w zakresie aranżacji. Aby jednak odpowiednio do tego podejść, musisz odpowiednio wykorzystać grę świateł, wybierając właściwe żaluzje i rolety.

Żaluzje i rolety do salonu z dużym oknem – na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli chcesz odpowiednio podejść do aranżacji salonu z dużym oknem, musisz wiele uwagi poświęcić okiennicom. Takie pozornie nieistotne akcesoria, jak żaluzje oraz rolety, stają się wówczas niezwykle ważne. Jeśli chcesz osiągnąć ciekawy efekt, zwróć uwagę na następujące rozwiązania:

  • żaluzje bambusowe – w ostatnich latach jest to hit, jeśli chodzi o wystrój salonu. Żaluzje bambusowe skutecznie przyciemniają pomieszczenie. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są one dość trudne w czyszczeniu… co może stanowić nie lada problem w sytuacji, gdy chcesz dobrać żaluzje do dużego okna,
  • plisy okienne – bez wątpienia jest to ciekawy pomysł na aranżację wnętrz. Wynika to stąd, iż żaluzje plisowane można opuszczać zarówno z góry, jak i z dołu.
  • rolety materiałowe – zastosowanie rolet jest niezbędne z uwagi na fakt, że przez duże okna wpada więcej światła słonecznego, co może zbyt mocno nagrzewać pomieszczenie w czasie letnich upałów. Oprócz walorów użytkowych warto zwrócić uwagę na fakt, że rolety materiałowe to także olbrzymia różnorodność w zakresie kolorów, a sam materiał nie sprawia trudności pod kątem pielęgnacji oraz czyszczenia.

Jeśli chodzi o wyżej wymienione rozwiązanie, mają one raczej uniwersalny charakter. Z pewnością jest to dla Ciebie dobra wiadomość – oznacza ona, że nie musisz ograniczać się pod względem kolorystyki oraz stylu, w jakim urządzasz salon. Design nowoczesny, w którym dominują neutralne, stonowane barwy, czy vintage, którego cechą charakterystyczną są krzykliwe kolory? Niezależnie od tego, jaki styl dla salonu wybierzesz, rolety i żaluzje nie powinny kłócić się z wystrojem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here