Homestaging – czy warto skorzystać?

0
1768
Homestaging - czy warto skorzystać?

Po kilku latach wiele z osób, z różnych względów pragnie odświeżyć wnętrza swoich domów lub mieszkań. Przy tego typu przedsięwzięciach należy wziąć pod uwagę szereg czynników, jak przykładowo budżet, zakres prac oraz liczbę odświeżanych pomieszczeń. W zależności od nich, może okazać się, że odświeżenie naszych czterech ścian będzie większym wyzwaniem niż ich pierwotne wykończenie. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalistów.

Cel renowacji

Zakres prac odświeżających nasze mieszkanie będzie również znacząco uzależniony od jego celu. Wiele osób często chce zmienić dosłownie kilka szczegółów, aby nadać wnętrzu nowego charakteru i przerwać monotonnie wnętrza, których atrakcyjność mogła zmaleć w naszych oczach przez kilka lat funkcjonowania. Czasem zdarza się, że zmiany te mogą być bardziej drastyczne i ich założeniem może być gruntowne przeobrażenie wnętrza. Wymaga to zwykle o wiele bardziej skomplikowanej logistyki związanej z kolejnością przeprowadzanych działań i zakresem prac. Często też decyzja o delikatnym odświeżeniu mieszkania wynika z chęci jego sprzedaży z różnych względów prywatnych. Często w związku ze zmianą naszego trybu życia potrzebujemy nowego lokum, a fundusze na nie chcemy pozyskać z poprzedniej inwestycji. W takich wypadkach chcemy, aby czas sprzedaży był jak najkrótszy. Zwykle wnętrze o zdecydowanym charakterze i wystroju ciężej jest sprzedać, ponieważ gust potencjalnego kupca musi korespondować z naszym.

Rada projektanta

Niezależnie od celu i zakresu potencjalnych prac, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Wiele firm oferuje usługę homestaging, która opiera się na możliwościach odświeżenia naszego wnętrza w ramach z góry określonego budżetu. Doświadczony projektant doradzi nam jak w ramach ustalonych założeń finansowych odświeżyć i uatrakcyjnić mieszkanie. Dodatkowo w przypadkach, kiedy mieszkanie ma być przygotowane do sprzedaży, profesjonalista podpowie nam jakie obecnie trendy dominują na rynku i dostosuje wnętrze do ich wymogów.Pozwoli nam to zaoszczędzić wiele czasu związanego z planowaniem tego typu działań samodzielnie. Na stronie http://www.interior-artstudio.pl/oferta/homestaging znajdziemy szczegółową ofertę projektancką, a wśród nich homestaging.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here